Zwiększą ilości imigrantów wykwalifikowanych do Niemiec, minister ds.zatrudnienia

Zwiększą ilości imigrantów wykwalifikowanych do Niemiec, minister ds. zatrudnienia

 

Niemiecki minister ds. Zatrudnienia  wzywa do większej imigracji

Hubertus Heil powiedział, że wykwalifikowanym pracownikom powinno być łatwiej wjechać do Niemiec

Niemiecki minister ds. zatrudnienia, sprzeciwił się trendowi w całej Europie dotyczącej emigracji i wzywa do zwiększenia imigracji – aby zaradzić niedoborowi pracowników wykfalifikowanych w tym kraju.

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak Angela Merkel odstąpiła od rządowego kryzysu polityki migracyjnej, Hubertus Heil zobowiązał się do końca roku przedstawić nowe prawo imigracyjne, aby ułatwić pracownikom wykwalifikowanym przeniesienie się do Niemiec – w niektórych przypadkach bez zabezpieczenia pracy. 

„Mamy już niedobór wykwalifikowanych pracowników w poszczególnych sektorach i regionach”, powiedział Heil w środę, Handelsblatt. „Musimy postępować ostrożnie. Nie chcemy imigracji do naszego systemu świadczeń, ale pragmatycznych rozwiązań dla naszej potrzeby wykwalifikowanej siły roboczej. „

 

Komentarze pana Heila przychodzą po tym, jak jego centrolewicowa Socjaldemokratyczna Partia (SPD) zabezpieczyła poparcie Merkel dla nowej ustawy imigracyjnej za cenę ocalenia jej rządu przed kryzysem kilka tygodni temu.

Jedną z propozycji rozpatrywanych na potrzeby nowego prawa imigracyjnego jest przepis umożliwiający osobom z zagranicznymi kwalifikacjami przeprowadzkę do Niemiec na okres sześciu miesięcy bez wcześniejszego zabezpieczenia pracy.

Powiedział, że trudność w uzyskaniu przez pracodawców uznania zagranicznych kwalifikacji utrudniła wykwalifikowanym pracownikom zdobycie pracy z zagranicy.

Kraje w całej Europie borykają się z brakiem wykwalifikowanych pracowników i szukają sposobów, aby zachęcić wykwalifikowanych kandydatów z zagranicy bez otwierania ich drzwi na niekontrolowaną imigrację.

W zeszłym tygodniu grupa wielonarodowych parlamentarzystów wezwała do podjęcia podobnych działań, aby umożliwić wykwalifikowanym imigrantom pracę przez okres do sześciu miesięcy bez wizy lub pozwolenia na pracę.

Pan Heil zadeklarował, że jego departament przedstawi kluczowe szczegóły proponowanej nowej ustawy o imigracji po wakacjach.

Na zdjeciu minister zatrudnienia.

Katarzyna W

 

26 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*