Żony terrorystów lądują na lotniskach w Niemczech. Turcja ich odsyła.

Żony terrorystów lądują a lotniskach w Niemczech. Turcja ich odsyła.

 

 Turecki samolot przylatuje na lotnisko Tegel w Berlinie w piątek wieczorem a dwie kobiety, które wyszły za mąż za bojowników Izydy, zamieszkają w Niemczech.

Dwie kobiety, które wyszły za mąż za bojowników ,przybywają do Niemiec, ponieważ Turcja  deportowała osoby o rzekomych przynależności do grupy terrorystycznej do ich Europejskich krajów pochodzenia.

Kobiety są ósmą i dziewiątą osobą, która w tym tygodniu zostanie repatriowana do Niemiec, po tym, jak turecki rząd niespodziewanie ogłosił w poniedziałek, że nie będzie już działał jako „hotel” dla cudzoziemców walczących u boku terrorystów.

Niemiecko-iracka rodzina wylądowała w Berlinie w czwartek wieczorem. Siedmioosobowa rodzina, która, jak się uważa, ma powiązania ze sceną salafitów w Hildesheim w Dolnej Saksonii.

Władze niemieckie niechętnie przyznają, że są zobowiązane przez prawo międzynarodowe do wpuszczenia wszystkich obywateli Niemiec na terytorium kraju i będą w stanie zatrzymać lub postawić przed sądem osoby powracające tylko wtedy, gdy Turcja lub Syria będą współpracować w dostarczaniu dowodów przeciwko nim.

Niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas, wcześniej w tym tygodniu zaapelował do Ankary o szybkie przekazanie informacji „które staną przed sądem prawnym w celu zatrzymania kogoś i postawienia go przed sądem”.

Podczas gdy niemiecki prokurator generalny bada obie kobiety, które mają przybyć w piątek, nie można ich aresztować za dotknięcie niemieckiej ziemi.

Uważa się, że jedna z kobiet jest 27-letnią urodzoną w Hanowerze kobietą z Azji Południowej, która po raz pierwszy wyjechała do Syrii w 2014 roku.

Według Hayata, niemieckiego programu na rzecz radykalizacji, który jest w kontakcie z kobietą od grudnia 2017 r., Ostatnie dwa lata spędziła w bezpiecznym aneksie w obozie Ain Issa w kontrolowanej przez Kurdyjczyków północno-wschodniej Syrii, po śmierć męża w walce.

Kobieta uciekła po tym, jak wojska kurdyjskie otworzyły bramy obozu w oczekiwaniu na przybycie sił tureckich w zeszłym miesiącu, a następnie zostały schwytane przez wspieraną przez Turcję Wolną Armię Syryjską, co doprowadziło do jej zatrzymania w Gaziantep.

„Uważamy, że kobieta podróżowała do Syrii głównie z miłości do swojego partnera, a nie dlatego, że jest głęboko zanurzona w ideologii islamistycznej”, powiedziała Claudia Dantschke, dyrektor projektu Hayat, programu, który ma na celu radykalizację młodych dżihadystów poprzez doradzając najbliższym krewnym.

Uważa się, że druga kobieta urodziła się w 1998 roku i niedawno uciekła z prowadzonego przez Kurdyjczyków obozu al-Hol w północnej Syrii.

W sumie uważa się, że 95 obywateli niemieckich powiązanych z Izydą przebywa w więzieniu w Turcji, Syrii i Iraku które będą wysyłane do Niemiec. Jesli nie zostaną za nimi wysłane dowody współpracy z terrorystami osoby te po wylądowaniu na Niemieckiej ziemi będą wolne i mogą podróżować po całej Unii Europejskiej.

Obóz Ain Isa.

Znalezione obrazy dla zapytania ain issa

Agnieszka W

 

15 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*