Żona i dzieci mężą z IS musza wrócić do Niemiec, orzeczenie Sądu

Żona i dzieci mężą z IS musza wrócić do Niemiec, orzeczenie Sądu

 

JEST ŻONA i jej dzieci muszą być repatriowani, rządzi niemiecki sąd

Obóz Al-Hol w północno-wschodniej Syrii jest domem dla tysięcy członków rodziny IS
Berliński sąd orzekł, że rząd musi repatriować niemiecką żonę podejrzanego bojownika grupy Islamskiego Państwa i jej trojga dzieci.

Sąd stwierdził, że dzieci ucierpią, jeśli pozostaną w obozie dla uchodźców al-Hol w Syrii.

Sprawa miała miejsce, ponieważ rodzina kobiety pozwała ministerstwo spraw zagranicznych po tym, jak urzędnicy odmówili jej pomocy w powrocie do Niemiec.

To pierwsze takie orzeczenie w kraju.

Do tej pory Niemcy były przygotowane, by pozwolić niektórym dzieciom podróżować do Niemiec bez matek, obawiając się, że kobiety mogły być zradykalizowane i mogły stanowić zagrożenie dla niemieckiego społeczeństwa. W tym przypadku sąd wyjaśnił, że „bezczynność” oznacza, że ​​troje dzieci stanie w obliczu „poważnych, nieuzasadnionych i nieuniknionych niedogodności”.

Dzieci mają osiem, siedem i dwa lata, donosi gazeta Suddeutsche Zeitung. Matka pochodzi z Dolnej Saksonii.

Damian McGuinness z BBC w Berlinie mówi, że ta sprawa jest jedną z liczb wniesionych przez rodziny podejrzanych członków IS przeciwko rządowi niemieckiemu.

Dziesiątki niemieckich żon podejrzanych o bojowników SI i co najmniej 100 dzieci pozostają w syryjskich obozach dla uchodźców.

Mężczyźni, którzy wracają do Niemiec po wstąpieniu do IS, prawie zawsze podlegają śledztwu karnemu. Ale prokuratorzy wcześniej szukali więcej dowodów przed wszczęciem dochodzenia karnego wobec kobiet. Zmieniło się to jednak w grudniu 2017 roku kiedy ogłoszono, że mężczyźni i kobiety podejrzewani o wstąpienie do IS za granicą nie będą traktowani inaczej.

Obecnie weług wyroku Sądu kobiety z dziecmi będa mogły wrócić do Niemiec jesli mąż należał do ISI.

Kim jest Państwo Islamskie?

Ekstremistyczna grupa islamistów zyskała międzynarodowe uznanie w 2014 r., kiedy zajęła duże części Syrii i Iraku. IS narzuciło brutalne rządy prawie ośmiu milionom ludzi, dokonało niezliczonych okrucieństw, zniszczyło dziedzictwo kulturowe i wygenerowało miliardy dolarów dochodów z ropy, wymuszeń, rabunków i porwań.

Wzrost i upadek grupy państwa islamskiego

Po pięciu latach zaciętych i krwawych bitew siły lokalne, wspierane przez światowe mocarstwa, wyprowadziły IS z całego terytorium, które kiedyś kontrolowało. Ale grupa nie jest w żaden sposób pokonana. Eksperci twierdzą, że powróci do swoich korzeni powstańczych podczas odbudowy i pozostaje globalnym zagrożeniem.

Al-Hol camp

12 lipca 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*