Zobacz jakie zmiany w kraju proponują partie na wybory.

Zobacz jakie zmiany w kraju proponują partie na wybory.

 

SPD chce pomóc ludziom o małych i średnich dochodach.

Dopłaty nie dla wszystkich, ale początkowo dla osób z dochodem do 52.000 euro od 2020 r. Kandydat na kanclerza Martin Schulz został skrytykowany za to przez wszystkie strony. Również przez  Zielonych, którzy też chcą pomóc mało i średnio zarabiającym poprzez zwiększenie zasiłku podstawowego i chcą także podnieść górną stawkę.

Lewicowcy skarżą się, że socjaldemokraci porzucili w swoim programie wezwanie do podatku majątkowego, aby ubiegać się o górną stawkę z 53 procent do 70.000 euro dochodu z podatku majątkowego oraz 60 procent z 260.000 euro.

Kandydat SPD- Schulz chce utrzymać poziom emerytur do 2013 na stabilnym procencie 48 procent, składka nie powinna wzrosnąć powyżej 22 procent, a wiek emerytalny nie zostanie podniesiony. Unia Europejska krytykuje wysokie koszty planów SPD . W CDU i CSU, nie wzywa do zwiększenia wieku emerytalnego, nawet w 70.

SPD chce znieść nieodpłatne prace tymczasowe a dla pracowników w niepełnym wymiarze czasu pracy i ułatwić powrót do praca na stałe kontrakty.

 

Żądają wzrostu płacy minimalnej do 12 euro .

Socjaldemokraci mówią w swoim manifeście o wprowadzeniu krajowej polityki ubezpieczenia a na koniec do „dwuwarstwowej opieki zdrowotnej.” Zieloni i lewica promują ubezpieczenia obywateli, CDU i FDP są przeciwko temu.

Schulz ogłosił w niedzielę, że nie będzie podpisywać umowy koalicyjnej. Jednakże, Zieloni, Lewicowcy, a na końcu FDP mówią o możliwości koalicji. Lewicowcy chcą pójść nieco dalej. Chcą zwiększyć zasiłek na dziecko. SPD ma na celu promowanie równowagi praca-życie z czasu pracy rodziny i pieniędzy rodzinnych.

Niemniej jednak, polityka zagraniczna jest szczególnie poważną przeszkodą pomiędzy trzema stronami: Lewica wzywa do rozwiązania NATO, jeśli chodzi o eksport broni, wszystkie trzy partię odrzucają  odrzucają. 

Basia B

photo.rauters

27 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*