Zobacz, zamach terrorystyczny w Londynie w metrze.

Zobacz, zamach terrorystyczny w Londynie w metrze.

 

Oto całe miejsce gdzie doszło do wybuchu bomby.

22 osoby zostały ranne, drugą bomba została rozbrojona przez policję.

Do ataku doszło na stacji metra Parsons Green Tube station, in West London.

Prymitywna bomba ukryta w wiadrze mogła zabić dziesiątki, ale nie została prawidłowo zdetonowana i zdołała spowodować „ścianę ognia” w wagonie metra na stacji Parsons Green, raniąc co najmniej 22 osoby, w tym dziesięcioletniego chłopca. Przestraszeni pasażerowie byli we krwi z poranionymi dłońmi, nogami i głowami – inni cierpieli z powodu potłuczeń, podczas ucieczki gdy „biegli po swoje życie” w zachodnim Londynie o 8.20 rano.

Źródła bezpieczeństwa powiedziały, że bomba miała zegar, wskazując, że zamachowiec był w pociągu i uciekł przed wybuchem. Policyjni obserwatorzy oglądają nagrania z CCTV w pociągu i na stacjach metra. Oficer na miejscu zdarzenia powiedział MailOnline: „Uważamy, że jest druga bomba – człowiek z nożami jest na wolności”.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan wezwał londyńczyków, aby wykazali się czujnością i dodał: „Kiedy teraz rozmawiamy trwa polowanie na tego człowieka”. Świadkowie eksplozji mówili, że usłyszeli głośny huk, błysk, a potem kula płomienia pochłonęła wokół pasażerów „stłoczonych” w pociągu District Line.

NHS England powiedziało, że łącznie 22 pacjentów zostało poddanych leczeniu w Imperial, Chelsea i Westminster, Guy’s i St Thomas ‚oraz Centrum Zdrowia w Londynie. Z tych 22, 18 osób zabrano karetką pogotowia i cztery zdołały same dojechać do szpitali. Minister spraw Wewnętrznych Amber Rudd powiedziała: „Po raz kolejny ludzie i ich codzienne życie, są narażeni w sposób bezwzględny. Moje myśli są ze wszystkimi rannymi i dotkniętymi

 

Victim of the Parsons Green explosion

 

 

Zobacz cały raport i miejsce ataku.

 

Katarzyna Cz

 

15 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*