Zmiany w biletach i sklepach beda w Niemczech od grudnia 2018 roku

Zmiany w biletach i sklepach internetowych w Niemczech od grudnia 2018 roku

 

Od 9 grudnia Deutsche Bahn zmienia harmonogram dla pociagow.

Tak zwany „Flexpreise” lub bilety bez redukcji będą średnio o 1,9 procent droższe. Jeśli chcesz teraz oszczędzić, nawet w przypadku podróży przez kilka miesięcy w przyszłości, nadal możesz kupować bilety po ich starych cenach do 8 grudnia.

Od 9 dnia dodatkowa opłata za zakup biletu w pociagu wzrasta z 12,50 € do 19 €, czyli o 52%. Karta BahnCard rośnie również średnio o 2,9 procent, podczas gdy podróże międzymiastowe zwiększają się o 0,9 procent.

Wzrost cen ma nadążyć za  inflacjia, ale także finansować jeszcze szybsze pociągi, częściej między Berlinem i Monachium, i na odwrót. Sprinter ICE pomiędzy Monachium i Berlinem będzie kursował pięć razy dziennie w obu kierunkach zamiast trzy razy dziennie przed zmianą rozkładu jazdy. Sprinter ICE potrzebuje mniej niż cztery godziny na podróż.

Deutsche Bahn korzysta również z najnowszego pociągu dalekobieżnego – ICE 4 – po raz pierwszy na trasie szybkiej kolei. Oznacza to, że zamiast 700 jest do 900 miejsc na pociąg.

Zakaz geoblokowania: łatwiejsze zakupy online w UE

Kupujący online mogą odetchnąć z ulgą w samą porę na święta. Od 3 grudnia UE będzie wprowadzać ograniczenia w dostępie do internetowych zakupów towarów, usług i usług elektronicznych. Oznacza to, że detaliści będą zobowiązani do zapewnienia konsumentom w całej UE dostępu do towarów i usług na tych samych warunkach, niezależnie od tego, gdzie uzyskują dostęp do strony internetowej.

Amazon.de, zgodnie z nowym prawem, będzie łatwo dostępny dla klientów w całej UE.

Na przykład, jeśli użytkownik strony w Niemczech przejdzie na stronę szwedzką lub włoską sklepu internetowego, użytkownik nie będzie już automatycznie przekierowywany do istniejącej strony niemieckiego sklepu, gdzie pożądany produkt może być wyświetlany jako niedostępny.

Ma on zastosowanie do wszystkich przedsiębiorców internetowych prowadzących działalność w UE, nawet jeśli dostawca nie ma podmiotu zależnego działającego w UE. Ale są też wyjątki: usługi transportowe (takie jak bilety lotnicze), usługi finansowe, usługi zdrowotne, usługi transmisji strumieniowej, telekomunikacja i hazard. Osoby prywatne, które tylko sporadycznie sprzedają towary używane, są również zwolnione z nowych zasad.

Ograniczanie odpadów elektronicznych

Możemy być przyzwyczajeni do recyklingu starych baterii, ale prawdopodobnie nie do butów z migającymi światłami lub fotelami do masażu. Jednak od 1 grudnia każdy produkt zawierający elektronikę, czy to porzucone meble, tkaniny czy nawet ubrania, będzie traktowany jak złom na mocy nowej niemieckiej ustawy o urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. Te urządzenia elektryczne nie mogą być już używane razem z odpadami wielkogabarytowymi, ale muszą być przekazane do centrów recyklingu.

Opcja dla trzeciej płci

Niemcy musza  do końca 2018 r. utworzyc nowe przepisy dotyczące rejestracji trzeciej płci. Decyzję o tym zadecydował Federalny Trybunał Konstytucyjny w październiku 2017 r., kiedy ogłosił on praktykę pozostawienia pola „seks” otwartego w aktach urodzenia osób nieprzyzwoitych. Na przykład brak wskazania czyjejś płci na oficjalnych dokumentach może powodować zamieszanie, gdy ktoś wyjeżdża za granicę.

Agnieszka W

 

1 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*