Zmiany w bagażu podręcznym na lot Ryanair

Zmiany w bagażu podręcznym na lot Ryanair

 

RYANAIR wprowadził nową ręczną zasadę bagażu podręcznego na początku tego roku, co oznacza, że pasażerowie na standardowym bilecie mają duże torby ręczne sprawdzone w luku bagażowym – chyba, że zapłacą za utrzymanie ich na pokładzie.

Przepisy dotyczące bagażu podręcznego Ryanair stwierdzają, że osoby podróżujące biletem standardowym będą miały duże torby kabinowe umieszczone w luku bagażowym przy bramce wejściowej do samolotu.

Obecnie jest to bagaż rejestrowany, ale nie podlega dodatkowej opłacie.

Ryanair wprowadził  niższą stawkę za mniejszy, odprawiony bagaż, a pasażerowie zapłacą teraz 8 GBP zamiast 25 GBP za każdy bagaż o wadze mniejszej niż 10 kg.

Kenny Jacobs, dyrektor ds. Marketingu, powiedział  na konferencji prasowej: „Zmniejszenie kosztów bagażu podręcznego w nadziei na zmniejszenie opóźnień odprawy w bramce pokładowej”.

Mówiąc o tym, dlaczego wprowadzili te nowe zasady, wyjaśnił, że chodzi o obniżenie kosztów i opóźnień w planowaniu lotów, ponieważ zbyt wielu pasażerów przybywało z bezpłatnymi bagażami podręcznymi.

„Punktualność to druga najważniejsza rzecz dla naszych klientów” – powiedział Kenny.

Dodał, że Ryanair starał się zagwarantować 25-minutowy czas na loty, ale liczba bagaży kabinowych powodowała opóźnienia.

Zasady dotyczące bagażu podręcznego Ryanair

Pasażerowie mogą przynieść torbę o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm – jest ona nieco większa niż zwykły plecak.

Linia lotnicza oferuje poręczne wskazówki dotyczące pakowania, w tym: „Nie spakuj plecaka w pośpiechu. Trochę planowania na przyszłość zdecydowanie się opłaci.

„Umieść ciężkie przedmioty w środku plecaka lub tak blisko pleców, jak to możliwe – to spowoduje mniejsze obciążenie pleców podczas chodzenia.

„Podążaj za złotą zasadą zwijania ubrań zamiast składania. Nie tylko da ci to więcej miejsca, ale także odkryjesz, że twoje ubrania są mniej pogniecione.

„Przy odprawie połącz wszystkie pasy plecaków ze sobą, aby zapobiec ich zaplątaniu się w karuzeli, kiedy wylądujesz.”

Pasażerowie, którzy zarezerwowali bilet przed 31 sierpnia, otrzymają bezpłatną 10-kilogramową torbę do zabrania na pokład. Ryanair zwrócił koszty 50 000 pasażerom, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład po 1 września.

Oświadczenie linii lotniczych brzmi: „Ryanair potwierdził dzisiaj, że dostarczy bezpłatną 10-kilogramową torebkę  wszystkim klientom 2-letnim niepriorytetowym, którzy dokonali rezerwacji przed 31 sierpnia, do podróży po 1 listopada, czyli w dniu, w którym Ryanair wprowadzi swoją nową, tańszą usługę 10kg i eliminuje wszystkie wolne torby na bramki i powiązane opóźnienia lotów.

„Wszystkim tym dwóm niepriorytetowym klientom doradzono za pośrednictwem poczty e-mail, że do ich rezerwacji dodano bezpłatną 10 kg worek kontrolny.

„Ponadto istnieje około 50 000 pasażerów, którzy zarezerwowali się w dniu 31 sierpnia lub wcześniej, ale od 1 września kupili pierwszeństwo wejścia na pokład (jako oddzielną usługę), ponieważ nowa polityka została wprowadzona 31 sierpnia.

„Wszyscy ci pasażerowie otrzymali zwrot kosztów za pierwsze wejście na pokład w wysokości 8 €, ale Ryanair nadal zezwoli im na podróż bez uprzedniego wejścia na pokład.”

Kenny Jacob z Ryanair dodał: „Jak zawsze, Ryanair nadal obniża koszty podróży, a nasza nowa polityka dotycząca bagaży od 1 listopada oznacza, że możemy wyeliminować wszystkie darmowe torby na bramki i powiązane z tym opóźnienia lotów.”

Katarzyna W

 

15 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*