Zbieg z Ndrangheta aresztowany w Niemczech

Zbieg z Ndrangheta aresztowany w Niemczech

 

Antonio Strangio, mechanik nazywany „TT” ze względu na zamiłowanie do samochodów Audi, przebywał w domowym areszcie w San Luca w Kalabrii, kiedy uciekł w dniu 28 grudnia 2012 roku.

Śledczy wyśledzili go w Moers, mieście niedaleko Duisburga, po zebraniu szczegółów jego miejsca pobytu przez podsłuchiwane rozmowy z krewnymi w San Luca.

38-latek ma wyrok 19 miesięcy za fikcyjną rejestrację aktywów.

Okazało się również, że był liderem Pelle-Vottari, klanu ” syndykatu Ndrangheta pochodzącego z San Luca, którego długotrwała walka z rywalizującym klanem, Nirta-Strangio, zakończyła się zabiciem sześciu osób w wyniku porachunków mafii na zewnątrz pizzerii w spokojnym Duisburgu w 2007 roku.

Masakra wepchnęła „Ndrangheta, uznawaną za najpotężniejszą organizację mafijną we Włoszech, w światowe centrum uwagi.

Niemiecka policja stwierdziła, że ​​Strangio był sam i nieuzbrojony w chwili aresztowania. Oczekuje się, że zostanie on ekstradowany do Włoch w ciągu 90 dni.

Santo Vottari, osławiony kalabryjski gangster, poszukiwany za morderstwa w Duisburgu, został schwytany w małej kryjówce w mieszkaniu w Benestare, niedaleko Reggio-Calabria, na początku tego roku. Był jednym z 31 osób skazanych na kary więzienia w 2009 roku w związku z morderstwami.

Konrad W

29 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*