Zasiłek do 6 miesięcy wstecz.Zmiany w Niemczech od grudnia 2017

Zasiłek do 6 miesięcy wstecz. Zmiany w Niemczech od grudnia 2017

 

Lepsza informacja dla klientów internetowych

Od grudnia dostawcy usług internetowych i telefonicznych są prawnie zobowiązani do informowania swoich klientów o warunkach anulowania umowy na każdym wysyłanym rachunku. Informacje te muszą zawierać dokładną datę doręczenia zawiadomienia o unieważnieniu, aby zapobiec przedłużeniu umowy.

Niemiecko-albańska umowa emerytalna

Nie dotyczy to wielu naszych czytelników, ale porozumienie w sprawie emerytur między Niemcami a Albanią uprości składki emerytalne i wypłaty dla osób, które pracowały w obu krajach.

 

Czas na ubieganie się o zasiłek rodzinny znacznie się skróci

31 grudnia zasady dotyczące prawa do zasiłku na dziecko z mocą wsteczną ulegną zmianie, skracając ramy czasowe z czterech lat do sześciu miesięcy. Jeśli więc masz prawo do zasiłku na dziecko dla osoby pozostającej na utrzymaniu, dobrze byłoby sprawdzić teraz, czy istnieją pieniądze z ostatnich czterech lat, o które możesz ubiegać.

Największa zmiana w historii DB

Od 10 grudnia Deutsche Bahn rozpocznie swój zimowy rozkład jazdy. DB określiła zmianę jako „największą” w swojej historii, z uwagi na to, że wreszcie zostanie otwarta szybka linia między Monachium i Berlinem. Nowa linia skróci o dwie godziny czas podróży, umożliwiając podróż pomiędzy dwoma miastami w czasie krótszym niż cztery godziny.

Nowością w Deutsche Bahn jest ICE 4, najnowszy model szybkiego pociągu, który zostanie oddany do użytku na liniach między Hamburgiem i Monachium oraz Hamburgiem i Stuttgartem.

Wyższe ceny biletów w Monachium

Firma Przewozowa Monachium (MVV) podnosi ceny biletów od początku grudnia. Firma zgodziła się na wzrost cen o 1,9 procent, który jest tak naprawdę najniższym wzrostem cen od początku lat siedemdziesiątych, według Augsburger Allgemeine Zeitung.

Katarzyna Cz

4 grudnia 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*