Zamordowana dziennikarka na prywatnej łodzi podwodnej

Zamordowana dziennikarka na prywatnej łodzi podwodnej

 

Kim Wall: ciało kobiety znaleziono po tym, jak duński wynalazca został oskarżony o zabicie dziennikarki na zbudowanej przez siebie łodzi podwodnej

Bezgłowy tors został dostrzeżony w Morzu Bałtyckim, przez rowerzystę, w którym uważa się, że szwedzka dziennikarka Kim Wall zginęła na prywatnym statku Petera Madsena.

Twórca początkowo twierdził, że pożegnał się z 30-latką w duńskiej stolicy po podróży łodzią podwodną 10 sierpnia, ale od tamtego czasu zmienił zeznania i powiedział policji, że wyrzucił jej ciało w morzu po tym, jak zginęła w wypadku.

Detektywi stwierdzili, że jest jeszcze „za wcześnie” żeby powiedzieć, czy ciało kobiety, także bez nóg i rąk, należy do pani Wall.

Zwłoki zostały wysłane do analizy kryminalistycznej, podczas gdy nurkowie nadal przeszukują miejsce, w którym zostały znalezione.

Peter Madsen, lat 46, został aresztowany w związku z zniknięciem panny Wall po tym, jak został uratowany ze swojej zatopionej łodzi. Policja ​​podejrzewa, że wynalazca celowo zatopił statek. Pan Madsen został oskarżony o zabójstwo pani Wall, która robiła z nim wywiad.

Partner dziennikarki zgłosił jej zaginięcie, gdy kobieta nie wróciła z próbnego rejsu 18-metrowym UC3 Nautilusem, który był największą prywatnie zbudowaną łodzią podwodną na świecie, kiedy po raz pierwszy został uruchomiony w 2008 roku.

Ostatni raz widziano ją na pokładzie statku przed rozpoczęciem tego, co miało być krótką jazdą.

Duńskie i szwedzkie władze morskie korzystały z nurków, sonarów i helikopterów w poszukiwaniu Kim Wall w zatoce Koge, na południe od Kopenhagi, gdzie wynalazca powiedział, że wyrzucił ciało.

Madsen, przedsiębiorca, artysta i inżynier, pojawił się przed sędzią w sobotę w celu wstępnego przesłuchania.

Sprawa nie jest otwarta dla publiczności, dla dobra dalszego dochodzenia.

Katarzyna Cz

23 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*