Zakaz terapii konwersji gejów w Niemczech. Rodzice mają szanować dzieci.

Zakaz terapii konwersji gejów w Niemczech. Rodzice mają szanować dzieci.

 

Szacuje się, że co roku 1000 osób poddaje się terapii nawracającej w Niemczech

W Niemczech opublikowano projekt ustawy mający na celu zakazanie tak zwanej „terapii konwersji gejów” w większości przypadków w niemieckim raporcie medialnym o zasięgu ogólnokrajowym.

Prawo ma na celu powstrzymanie grup oferujących usługę – która twierdzi, że jest w stanie zmienić orientację seksualną osoby – do osób poniżej 18 roku życia.

Każde naruszenie może skutkować nałożeniem grzywny lub więzienia na okres do jednego roku.

Zgodnie z projektem ustawy opublikowanym w poniedziałek osoby dorosłe wyrażające zgodę mogą nadal prosić o usługę w Niemczech, ale będą musiały wykazać, że nie zostały oszukane, zmuszone ani grożone udziałem. Ma to być ich samoczynny wybor.

Ruch ten został ogłoszony przez niemieckiego ministra zdrowia Jensa Spahna, który powiedział, że „terapia konwersji gejów” powoduje, że ludzie chorują po zakończeniu kuracji.

Spahn,powiedział, że zakaz wyśle ​​ważną wiadomość dla „wszystkich, którzy zmagają się z homoseksualizmem”.

„Być w porządku takim, jakim jesteś” – dodał.

Spahn, członek partii Chrześcijańscy Demokraci (CDU) kanclerz Angeli Merkel, po raz pierwszy ogłosił plany zakazania tej praktyki w czerwcu.

„Musimy przekonać rodziców, aby zaakceptowali swoje dzieci takimi, jakimi są i musimy usunąć zmartwienia młodych ludzi, aby zawstydzić się” – powiedział wówczas.

Uważa się, że wiele osób LGBT w Niemczech, podobnie jak w wielu innych krajach zachodnich, unika trzymania się za ręce z obawy przed negatywnymi reakcjami.

Terapia konwersyjna, czasami nazywana terapią „naprawczą” lub „kuracją gejowską”, jest terminem stosowanym do dowolnej formy tak zwanego leczenia, które próbuje zmienić orientację seksualną lub zmniejszyć pociąg do innych osób tej samej płci.

Eksperci twierdzą, że słowo terapia wprowadza w błąd, ponieważ nie ma na to naukowej podstawy. Niektóre formy praktyki mogą obejmować hipnozę lub porażenie prądem.

Szacuje się, że około 1000 osób co roku poddawanych jest terapii nawracającej w Niemczech, zgodnie z Magnus Hirschfeld Foundation, berlińską organizacją praw człowieka.

Znalezione obrazy dla zapytania Spahn

PIS i Kaczyński o ludziach innych seksualnych orientacji.

Katolicki Ksiądz – palić ich na stosach.

 

Agnieszka W

 

7 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*