Zakaz noszenia islamskich chust przez dziewczynki do 14 lat.

Zakaz noszenia islamskich chust przez dziewczynki do 14 lat.

 

Rząd regionalny w Niemczech sprowokował debatę krajową po tym, jak ogłosił, że rozważa zakaz noszenia islamskich chust przez dziewczynki w wieku poniżej 14 lat.

Inicjatywa pojawiła się w związku z sąsiednią Austrią, która ma zakazać noszenia chust w szkołach podstawowych i przedszkolach. Jednak propozycje w Nadrenii Północnej-Westfalii, najbardziej zaludnionym państwie w Niemczech, idą znacznie dalej i wymagają całkowitego zakazu.

Rząd Angeli Merkel rozważał te kwestię we wtorek podczas debaty, kiedy Annette Widmann-Mauz, minister integracji narodowej, ostrzegła, że zakaz może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

W pełni rozumiem powody dla których taka inicjatywa powstała – powiedziała pani Widmann-Mauz.

„Ale zakaz nie rozwiązuje problemu leżącego u jego podstaw. Musimy dotrzeć do rodziców i zapewnić dziewczętom możliwość dokonywania własnych wyborów. Jednocześnie kobiety, które dobrowolnie zdecydują się nosić chustę na głowie, nie powinny być niesprawiedliwie potraktowane „.

Ale Burhan Kesici z Islamskiej Rady Niemiec wypowiadał się przeciw tym propozycjom, mówiąc: „Zmuszanie ludzi do noszenia chust na głowach i zakazywanie noszenia chust na głowach to dwie strony tego samego medalu.

Obie krzywdzą muzułmanów.”

Zakaz ten jest wspierany przez koalicjantów Kurza w skrajnie prawicowej Partii Wolności (FPÖ).

„Dziewczęta poniżej dziesiątego roku życia muszą być chronione i zdolne do swobodnej integracji i rozwoju” – powiedział Heinz-Christian Strache, lider Partii Wolności i rektor.

 

Katarzyna Cz

 

23 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*