Zabójstwo agenta w berlińskim parku, jak Skrypala w Anglii

Zabójstwo w w berlińskim parku

 

Niemiecka policja rozpoczeła w niedzielę śledztwo w sprawie zabójstwa  w berlińskim parku Gruzina.

Mężczyzna który  był komandosem sił specjalnych i weteranem wojny w Czeczenii.

Zabójca podszedł do ofiary od tyłu, gdy był w drodze do meczetu, zastrzelił go dwa razy i uciekł rowerem, co jeden ze świadków opisał jako zabójstwo w stylu „egzekucyjnym”.

Policja pojawiła się na miejscu mniej więcej na wysokości dzielnicy Schultheiss. Przypadkowy rowerzysta obserwował, jak dwóch policjantów próbuje ożywić mężczyznę. Zaalarmowano także karetkę pogotowia. Ale na próżno mężczyzna nie żył.

Wkrótce potem policja zamknęła dużą część parku. Naukowcy kryminalistyczni rozłożyli namiot nad zwłokami, aby nie zgubić śladów. Helikopter zeskanował ten obszar z powietrza.

 

W tym samym czasie policja wodna i nurkowie przybyli do rzeki Szprewy, około 300 metrów od hotelu. Brzeg Holsteiner został zamknięty. Nurkowie zaczęli szukać bezpośrednio pod Mostem Lessinga – najwyraźniej śledczy otrzymali konkretne wskazówki od świadków.

Później policjanci odnaleli pistolet Glock, perukę i rower z  rzeki .

Według Tagesspiegel codziennie w domu podejrzanego znaleziono dużą sumę pieniędzy.

Ofiara była  weteranem drugiej wojny czeczeńskiej (1999-2009), która później dołączyła do gruzińskiej jednostki antyterrorystycznej.

W 2012 r. Jego jednostka wzięła udział w operacji przeciwko bojownikom przetrzymującym zakładników w wąwozie Lopota w pobliżu granicy z rosyjską republiką Dagestanu.

Zelimkhan K., który według informacji B.Z. działał jako mediator między islamistami a wojskiem, miał być również zaangażowany w kampanię przeciwko grupie islamistycznej.

Niemieckie media podały,że od kilku lat Zelimkhan K lat 41. mieszka w Berlinie pod przybraną tożsamością a jednak został zabity.

Konrad W

 

26 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*