Wypadek autobusu z uczniami z cysterną. Nadrenia Północna-Westfalia

Tragiczny wypadek cysterny i autobusu z uczniami. Nadrenia Północna-Westfalia

 

W Solingen (Nadrenia Północna-Westfalia) doszło do makabrycznego wypadku, w którym śmierć poniósł 70-letni kierowca cysterny.

Kierowca cysterny nagle stracił kontrolę nad prowadzonym przez niego pojazdem i w konsekwencji uderzył o krawędź drogi, a następnie wbił się do pełnego pasażerów autobusu, w którym było wiele dzieci.

Gdy ratownicy przyjechali na miejsce zaledwie kilka minut po tym, jak doszło do tego makabrycznego wypadku, policja i straż pożarna zastały dramatyczne sceny.

Straż pożarna musiała uwolnić uczniów z uszkodzonego autobusu.

Strażacy nie mogli zwlekać długo z uwagi na to, że wyciek z tankowca po wypadku stanowił poważne zagrożenie pożarem.

Podczas gdy ratownicy wybili szyby autobusu i uwolnili kilku uczniów oraz innych pasażerów, inne służby zajęły się cysterną. W kabinie tankowca służby odkryły martwe ciało, 70-letniego kierowcy ciężarówki.

Ośmioro dzieci, które były w drodze do ich szkoły podstawowej i inni pasażerowie, mogą mówić o tym, że mieli wiele szczęścia. Zostali oni tylko lekko ranni podczas uderzenia.

Na czas trwania akcji ratowniczej, cała ulica Neuenhoferstraße, na której doszło do tego tragicznego wypadku musiała zostać w pełni zablokowana na wiele godzin.

 

Klaudia S.

 

5 października 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*