Wypadek autobusu 29 niemieckich turystów umiera na Maderze

Wypadek autobusu 29 niemieckich turystów umiera na Maderze

 

Lokalny autobus przewożący niemieckich turystów rozbił się na portugalskiej wyspie Madera, zabijając 29 osób i raniąc 28 innych, podały lokalne władze.

Autobus, który przewoził 55 osób, stoczył się po stromym zboczu po skręceniu z drogi na zakręcie na wschód od Funchal i uderzył w co najmniej jeden dom, miejscowy burmistrz Filipe Sousa powiedział kanałowi telewizji kablowej SIC.

 Pedro Calado, wiceprezes regionalnego rządu Madery, powiedział na konferencji prasowej, że ranny, w tym portugalski kierowca i miejscowy przewodnik, zostali zabrani do szpitala. Nie powiedział, czy wśród ofiar był ktoś, kto nie był w autobusie, w tym ludzie na poboczu drogi w czasie wypadku. 

Burmistrz powiedział, że autobus przewoził grupę niemieckich turystów. Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych w tweecie wyraziło „wielki szok” w wypadku. 

Portugalski premier Antonio Costa powiedział w tweecie, że wysłał kondolencje niemieckiej kanclerz Angeli Merkel. „Dowiedziałem się o tym tragicznym wypadku na Maderze z głębokim smutkiem” – powiedział. Rzecznik pani Merkel powiedział „straszne wieści docierają do nas z Madery”.

Siły powietrzne Portugalii stwierdziły, że mają trzy samoloty w stanie gotowości na wypadek, gdyby ranni musieli zostać przewiezieni do szpitali na kontynencie portugalskim , prawie 600 mil stąd. Regionalne władze Madery ogłosiły trzy dni żałoby, kiedy flagi na budynkach publicznych są przewożone na pół personelu. Mieszkańcy stwierdzili, że pogoda była w porządku w czasie wypadku, który nastąpił w świetle dziennym wczesnym wieczorem. 

 

 

18 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*