Poważny wypadek w Berlinie, wielu rannych i duże szkody

Poważny wypadek w Berlinie, wielu rannych i duże szkody

 

W poważnym wypadku w dzielnicy Berlina Mariendorf, pięć osób zostało rannych w poniedziałek wieczorem. Wypadek miał miejsce o godzinie 22.15 w Mariendorfer Damm.

W samochodzie zaparkowanym na ulicy rozbił się Mercedes AMG, którego kierowcą był 18-latek. Powodem tego była przypuszczalnie nadmierna prędkość, poinformowała policja.

Poprzez siłę uderzenia wpadło na siebie pięć samochodów. 18-latek i jego dwaj współpasażerowie w wieku 21 i 24 lat byli poważnie ranni i musieli zostać przewiezieni do szpitala. Dwaj inni pasażerowie Mercedesa w wieku 16 i 39 lat mogli wyjść ze szpitala po leczeniu ambulatoryjnym.

Wypadki w Mariendorfer Damm na elewacji Eisenacher Straße były niejasne ze względu na świadków wieczorem. Policja przybyła z kilkoma samochodami grupowymi, aby nie dopuścić do wypadku. Psy też były użyte.

Według informacji władz lokalnych, kilka osób niepełnosprawnych i rzekomych członków ofiar wypadków utrudniało pracę ratowniczą i porządkową.

Komunikat prasowy z Berlińskiej Straży Pożarnej brzmiał: „Podczas pracy na miejscu towarzyszyła większa grupa osób, w tym niepełnosprawnych, które były trzymane z daleka przez siły policyjne”.

Klaudia S.

Der Crash ereignete sich gegen 22.15 Uhr am Mariendorfer Damm. Dabei war ein hochmotorisierter Mercedes AMG eines 18 Jahre altes Fahrers in ein geparktes Auto gekracht.

photo/morgenpost

 

10 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*