Porywacz uprowadził samochodem 12-letnią dziewczynkę.Lipsk

Porywacz uprowadził samochodem 12-letnią dziewczynkę. Lipsk

Do dramatycznych scen doszło w Lipsku, gdzie porwana 12-letnia dziewczynka została wciągnięta do samochodu przez porywacza. Dziecku udało się jednak zadzwonić na numer alarmowy, dzięki czemu policjantom udało się je uwolnić.

12-latka była w stanie wykonać połączenie alarmowe z samochodu w środę, podając istotne szczegóły. Zostało to ogłoszone przez wydział policji w Lipsku.

Na chwilę obecną, 36-letni porywacz został aresztowany, a także ma on wkrótce stanąć przez sądem. Policja nie chciała jednak podać więcej szczegółów ze względów taktycznych, o czym poinformował w czwartek rano rzecznik policji.

Natychmiast po wezwaniu pomocy od dziecka, policja zaczęła prowadzić specjalne dochodzenie, dzięki czemu możliwe było szybkie zidentyfikowanie pojazdu podejrzanego, jak i jego samego.

Wieczorem udało się zatrzymać policji samochód z uprowadzonym dzieckiem w dzielnicy Lützen w Saksonii-Anhalt.

Dziewczynka została uwolniona z rąk porywcza. Na razie nie podano jednak szczegółów na temat stanu jej zdrowia.

Niewiadomo czy podejrzany znał wcześniej dziecko. Do tej pory nie ma oczywistych dowodów na to. Obecnie prowadzone jest dochodzenie, które ma odpowiedzieć na szereg pytań.

Media donoszą, że mężczyzna powinien zostać skazany za przestępstwa seksualne, czego jednak rzecznik policji nie potwierdził. Niemniej, zdaniem rzecznika lipskiej policji, był on już wcześniej znany policji.

Klaudia S.

8 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*