Niemcy nowe przepisy, droższe bilety

Niemcy, nowe przepisy i prawa od grudnia

Wraz z początkiem grudnia pojawiły się pewne nowe przepisy i prawa, o których warto wiedzieć. Oto ich kluczowy przegląd.

Droższe bilety pociągowe

Podróż pociągiem jeszcze w tym roku będzie droższa. Od 11 grudnia wraz z nowym rozkładem jazdy, niemieckie koleje wprowadzają planowane podwyżki cen biletów. Ich wysokość będzie zależeć od rodzaju biletu.

Ceny na niektórych odcinkach wzrosną o 3,9 procent. W przypadku transportu regionalnego wzrost nastąpi o 1,9 procent.

Karta Niemieckich Kolei Federalnych BahnCard 100 podrożeje, w pierwszej klasie ceny wzrosną o 2,9 procent, w drugiej klasie o 2,4 procent.

Z kolei ceny BahnCards 25 i 50 nie zostaną naruszone.

Darmowe wifi w pociągach drugiej klasy

Od grudnia pasażerowie podróżujący pociągami drugiej klasy będą mogli korzystać z darmowego bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Ulgi podatkowe dla samochodów elektrycznych

Właściciele samochodów elektrycznych będą zwolnieni z podatków aż do dziesięciu lat. Do tej pory było to pięć lat.

Nowe prawo żywnościowe

Od 13 grudnia wartości odżywcze będą musiały być oznakowane również na napojach o zawartości alkoholu mniejszej niż 1,3 procent.

Oznacza to, że producenci muszą oznakowywać tłuszcze, węglowodany, itp. na napojach mieszanych oraz na wszystkich napojach bezalkoholowych. Dotychczas tego rodzaju napoje był wyłączony spod tego nakazu.

Ucyfrowienie ubezpieczeń

Począwszy od przyszłego roku, obowiązkowe ubezpieczenia wypadkowe zostaną zdigitalizowane. Tym samym, porównanie podstawowych danych będzie musiało zostać przeprowadzone jeszcze w grudniu.

Ta wstępna procedura ma na celu zapewnienie, że jedynie poprawne raporty będą przekazywane, jeśli chodzi o liczbę członków oraz ocenę taryf podróży.

Barbara Klaudia Sitko

2 grudnia 2016

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*