Niemcom grozi ogromna plaga komarów w tym roku

Niemcom grozi ogromna plaga komarów w tym roku

Gryzą i wysysają krew jak szalone. Komary będą w tym roku szczególnie niebezpieczne dla ludzi. Dzięki temu, że lato pojawiło się stosunkowo wcześnie, Niemcom, a szczególnie Berlinowi grozi prawdziwa plaga komarów.

Łagodna pogoda i burze w minionych dniach sprawiły, że pojawiło się wiele kałuży w mieście, które stanowią idealne warunki dla rozmnażania się komarów.

W związku z tym, że w marcu już było całkiem ciepło, w niektórych typach może pojawić sie drugie i trzecie pokolenie komarów”, powiedział Doreen Walther, biolog i ekspert owadów w Centrum Leibniza dla krajobrazu rolniczego Research (ZALF) w Brandenburgii.

Samice komarów potrzebują białka z naszej krwi do produkcji jaj w swoim ciele”, podkreślił ekspert. Komar może stanowić doskonały okres do jednego miliarda potomków.”

To, co przyciąga komary, to przede dwutlenek węgla, który jest wydychany przez ludzi, powiedział Walther. „Tym samym dokładne mycie stanowi zatem najlepszą ochronę.”

Warto zaznaczyć, iż ukąszenie komara może spowodować poważne obrzęki, jak i owrzodzenia. Ponadto należy nie zapominać, iż komary mogą przenosić niezwykle groźne dla zdrowia drobnoustroje i inne choroby.

Klaudia S.

photo/dw

13 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*