44 odwołane loty w dnia: Air Berlin walczy przetrwanie

44 odwołane loty w dnia: Air Berlin walczy przetrwanie

Drugie co do wielkości linie lotnicze w Niemczech od lat zmagają się z problemami finansowymi. A teraz w związku z masowymi cięciami personelu, mają problemy z realizacją wszystkich lotów.

Raport w niedzielę w Welt am Sonntag ujawnił, że Air Berlin musi zrezygnować, lub konkretnie opóźnić loty w wyniku problemów finansowych.

Według danych z portalu UEclaim – dotyczącego praw pasażerów, Air Berlin jak dotąd w czerwcu odwoływały lub bardzo opóźniały średnio 24 loty dziennie do i z Niemiec. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku było około 18 anulowanych lub długotrwale opóźnionych lotów dziennie.

EUclaim rejestruje loty z opóźnieniami przekraczającymi trzy godziny jako „loty problemowe”. Stwierdzili oni też, że tylko ​1 czerwca było aż 47 tzw. lotów problemowych – nowy rekord. Z tych 47 lotów 44 zostało odwołanych. Bild uważa, że ​​znaczące opóźnienia i odwołania w ciągu pierwszego weekendu w czerwcu kosztują firmę ponad pół miliona euro, które zostały przeznaczone na wypłatę rekompensaty dla pasażerów.

Linia lotnicza z siedzibą w stolicy odnotowała w ciągu ostatnich dwóch lat straty w wysokości 1,2 miliardów euro i jest obecnie uzależniona od napływu środków pieniężnych od głównego udziałowca Etihad, aby przetrwać.

Drugie co do wielkości linie lotnicze w Niemczech uruchomiły we wrześniu zeszłego roku ogromny plan restrukturyzacji, obejmujący wynajem 38 samolotów z załogą do Lufthansy i likwidację 1200 miejsc pracy.

Linia lotnicza niedawno ogłosiła, że ​​jest otwarta na współpracę z Lufthansą, aby móc utrzymać się na powierzchni a ludzie dalej bilety kupują choć loty odwołane.

Basia S

25 czerwca 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*