Wielkie zimany w listopadzie w zyciu w Niemczech.

Wielkie zimany w listopadzie w zyciu w Niemczech.

 

Zmiany w dowodzie osobistym

Od 2017 roku bywatele niemieccy mogą identyfikować się online za pomocą funkcji dowodu tożsamości online (funkcja eID) swojej karty identyfikacyjnej (Personalausweis).

Ta karta z funkcją eID może być używana do zapewnienia prawnie wiążącego podpisu na odległość i może być używana do logowania się do władz, firm ubezpieczeniowych lub do zakupów online.

Jednak ta funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Do tej pory obywatele UE i obywatele Niemiec mieszkający za granicą byli wykluczeni. Zmieni się to w listopadzie, gdy rząd federalny wprowadza kartę eID.

Jest to karta chipowa z najważniejszymi danymi, takimi jak imię i nazwisko, adres i data urodzenia. Obywatele UE będą mogli zidentyfikować się elektronicznie w prosty i bezpieczny sposób. Jest to konieczne, na przykład, jeśli chcesz złożyć wniosek o zaświadczenie o postępowaniu przez Internet lub złożyć zeznanie podatkowe.

Chip zostanie wydany na dziesięć lat. Zgłoszeni Focus Online muszą mieć ukończone 16 lat.

Termin ubezpieczenia samochodu

Jeśli masz samochód w Niemczech, musisz mieć na to ubezpieczenie. Ale jeśli chcesz zmienić ubezpieczenie samochodu (Kfz-Versicherung) na przyszły rok, ostateczny termin to 30 listopada. dlatego jesli znajdziesz coś tanszego musisz zmienic do 30 listopada.

1 listopada wejdą w życie nowe wytyczne dotyczące opieki szpitalnej i oceny domu opieki.

Do tej pory domy opieki mogły łatwiej otrzymywać najwyższe oceny od inspektorów – nawet jeśli występowały problemy w opiece nad poszczególnymi mieszkańcami.

Zmieni się to jednak wraz z nowym systemem inspekcji opieki pielęgniarskiej. W przyszłości nie będzie się już koncentrować na biurokracji i na tym, czy każdy krok został dokładnie udokumentowany, ale na tym, czy poszczególni mieszkańcy mają się dobrze i na jakie ryzyko są narażeni.

Jakość i możliwe zażalenia będą mierzone w dwuetapowej procedurze. Domy opieki muszą regularnie gromadzić dane, takie jak częstotliwość odleżyn, poważnych obrażeń spowodowanych upadkiem, a także działania podejmowane w celu promowania ich mobilności, niezależności, komunikacji i kontaktów społecznych.

Wieksze zarobki

To dobra wiadomość dla około 60 000 pracowników w branży handlu elektrycznego w Badenii-Wirtembergii: od listopada otrzymają więcej pieniędzy. Stowarzyszenie handlowe zajmujące się inżynierią elektryczną i technologią informacyjną, które jest odpowiedzialne za stronę pracodawców, oraz związek zawodowy IG Metall udało się dojść do porozumienia z pracodawcami.W związku z tym wynagrodzenia pracowników w branży wzrosną w przyszłości o 3,9 procent. .

W pubach dozwolone jest mniej automatów do gier

W walce z uzależnieniami od hazardu w Niemczech w listopadzie wchodzi w życie zmiana rozporządzenia w sprawie hazardu (Spielverordnung). Do tej pory operatorzy pubów, sklepów bukmacherskich lub restauracji mogli konfigurować trzy automaty do gry na lokalizację. To ma się zmienić w trakcie nowego rozporządzenia. Od 10 listopada dozwolone będą tylko dwie maszyny na lokalizację.

Strajk klimatyczny

Fridays for Future planuje strajki w Niemczech w ramach Światowego Dnia Strajku Klimatycznego 29 listopada.

Agnieszka W

 

5 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*