Wielkie Strajki szkół, transportu w Berlinie. Solidarność znów oszukała.

Wielkie Strajki szkół i transportu w Berlinie. Solidarność znów oszukała.

 

Każdy z berlińskich okręgów administracyjnych został w jakiś sposób dotknięty przez strajki, chociaż wpływ był nierównomierny.

Urzędnicy potwierdzili, że zakłócenia miały wpływ na setki szkół i przedszkoli, podczas gdy niektóre rejestry i biura administracyjne w całym mieście również zamknęłyby się lub działałyby przy zminimalizowanym personelu.

Demonstracje kontynuowano w miejscach w całym mieście, ponieważ pracownicy argumentowali za lepszą płacą i warunkami !!!

Urzędnicy powiedzieli berlińskiemu Morgenpostowi, że trudno jest określić zasięg strajków, ponieważ wielu pracowników nie poinformowało swoich pracodawców o tym, czy zdecydowali się na strajk, czy nie. Niektórzy planowali, że robotnicy będą uczestniczyć w porannych wiecach, zanim wrócą do pracy po południu.

Urzędnicy zachęcali także do pozostania w domu osób, które jeszcze nie mają spotkań w Bürgeramt (biura administracyjne) w całym mieście.

Centralne urząd stanu cywilnego (Standesamt) w okręgu ogłosił, że ograniczy się do dostarczania w środę rano zawiadomień o śmierci, a wszystkie pozostałe usługi zostaną zamknięte w wyniku akcji strajkowej.

Zamknięcia wpłynęły na szkoły i przedszkola we wszystkich dzielnicach Berlina – Steglitz-Zehlendorf, Charlottenburg-Wilmersdorf, Friedrichshain-Kreuzberg, Neukölln, Treptow-Köpenick, Pankow, Marzahn-Hellersdorf, Mitte, Reinickendorf, Tempelhof-Schöneberg i Spandau – w środę .

Komunikat prasowy dotyczący transportu publicznego w piątek

W piątek planowana jest kolejna akcja strajkowa dla stolicy Niemiec. Wszystkie autobusy, pociągi, tramwaje i promy prowadzone przez BVG nie będą działać od piątku rano do około południa, ponieważ pracownicy demonstrują lepszą płacę i warunki. BVG zatrudnia około 14 500 osób w całym mieście.

Akcje protestacyjne powstają w wyniku ostatnich strajków na lotniskach i przedszkolach w Niemczech.

WNIOSEK

Co ciekawe w Polsce za PIS ludzie zarabiaja marne zarobki a jednak nikt nie strajkuje , Solidarność i Duda z Solidarnosci już „sprzedał Polaków” bo ON ma już dobrze a Polacy musza robić za 1640 złotych bo taką dał najniższą Rząd PIS choć Polska 12 lat w Unii…

W Niemczech ludzie zarabiają więcej ale chcą więcej i lepiej żyć i strajkują bo mają odpowiednich ludzi chroniących pracowników a Solidarność w Polsce kolejny raz zawodzi bo „skumała się” za pieniądze z Rządem a bieda rośnie wśród Polaków przez marne zarobki aby firmy zachodnie dymały Polaków przez ich pracę. Macdonald , Lidll, Aldii w UE placi o 3 razy więcej niż w Polsce i to właśnie przez Rządy Socialistów z PISu.

Solidarność to grupa ludzi, którzy mają opłacane stołki i dotacje Rządowe nic wiecej…

Agnieszka W

„Srebrne świnie” czyli o co chodzi z wierzowcami Kaczyńskiego

 

14 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*