Wielkie kontrole policji niemieckiej ludzi przed granicami z Polską

Wielkie kontrole policji niemieckiej ludzi przed granicami z Polską

 

Nie pij alkoholu przed podróżą do Polski

Przygotuj się na zmożona ilość Policji na drogach

W poszukiwaniu przemytników policja federalna przeprowadza kontrole priorytetowe na ulicach 

O dziewiątej rano na autostradzie A15 w kierunku Berlina jest niebieski, biały i żółty radiowóz federalny. Niedaleko miasta Forst w południowej Brandenburgii urzędnik w żółtej kurtce patrzy przez lornetkę. Granica z Polską na Nysie jest nieco poniżej trzech kilometrów na wschód. W środę rano ruch stamtąd stale się zmienia. Raz po raz policjant federalny podnosi kadzi i prosi poszczególne pojazdy o przejazd na sąsiedni parking.

Około dwóch tuzinów funkcjonariuszy policji federalnej czeka tam na inspekcję samochodów, ciężarówek i furgonetek. Oficerowie szukają przemytników i osób, które nielegalnie wjeżdżają do Niemiec od strony Polski. Gdy dotrą do stolicy Niemiec, władze prawie ich nie znajdą. Ponieważ federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) zamówił takie kontrole , są one również coraz częściej przeprowadzane w Brandenburgii.  Od początku listopada było już około 42 000 kontroli w Berlinie i Brandenburgii . 

W sumie w ciągu ostatnich sześciu tygodni na lotniskach Berlin-Tegel i Schönefeld skontrolowano również ponad 42 000 osób, a ponad 150 naruszeń prawa pobytu i około 175 innych przestępstw  takich jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub przemyt, kontynuuje Schobranski. Możliwe było również aresztowanie siedmiu osób poszukiwanych nakazem – w tym podejrzanego o morderstwo. 

Od rana około 280 oficerów będzie podróżowało wzdłuż całej granicy od Łużyc na południu do Uckermark na północy.  Po raz pierwszy rozmieszczono również siły specjalne.

Kontrole odbywają się według tego samego wzoru.

Zespoły składające się głównie z trzech oficerów zatrzymują samochód. Najpierw prosi kierowcę o wyłączenie silnika. Następnie prosi o paszport lub dowód tożsamości wszystkich pasażerów, a także prawo jazdy i dokumenty pojazdu. 

Jeśli wnętrze samochodu nie jest widoczne, kierowca musi otworzyć bagażnik. 

Odpowiednio, urzędnicy przyglądają się również przestrzeni ładunkowej ciężarówek.

Po trzech kwadransach urzędnicy SFOE ponownie wsiadają do helikoptera i są przewiezieni samolotem A15 do dawnego przejścia granicznego na drodze federalnej 157 w pobliżu Sacro na północ od Forst gdzie zaczyna się nowa kontrola.

Obywatele UE muszą również mieć przy sobie ważne dokumenty podczas przekraczania granicy, Polak bez dowodu osobistego naruszył prawo do swobodnego przemieszczania się.

Urzędnicy odnieśli znacznie większy sukces w poniedziałkowe popołudnie dwa dni wcześniej. Tam jedenaście nielegalnie osób zostało znalezionych w słowackim transportrze na autostradzie A15 

Agnieszka W

23 grudnia 2019

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

 1. ❗ ❗ NOWOŚĆ ❗ ❗

  Paczka z NIEMIEC do POLSKI za jedyne 94.99zl za 30kg 🎁

  👉Dostawa 2 Dni Robocze
  👉Ubezpieczenie do 1000PLN
  👉Monitorowanie Online
  👉 Usluga Od Drzwi Do Drzwi
  👉 TYLKO paczki w kartonie do max 30kg

  Masz pytanie ❓

  Zadzwon:
  ☎️ +48 12 361 3650