Wielkie azylowe oszustwo dotyczące fałszywych ojców w Niemczech

Wielkie azylowe oszustwo 

Wielkie azylowe oszustwo dotyczące fałszywych ojców w Niemczech

Coraz więcej kobiet z Wietnamu, Afryki i Europy Wschodniej płaci niemieckim mężczyznom za to, aby uznali ojcostwo ich nienarodzonego dziecka.

Prokuratorzy mówią o oszustwie na dużą skalę. W samym Berlinie było już około 700 takich przypadków.

Martin Steltner, szef gabinetu berlińskiej prokuratury powiedział, że liczba takich oszustw dotyczących uznawania ojcostwa gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach.

Zdarzył się nawet przypadek osoby, która uznała swoje ojcostwo aż dziesięć razy.

Metoda jest prosta. Kobietę z kraju o niskim współczynniku płaci niemieckiemu mężczyźnie za to, że ​​uznaje on ojcostwo jej dziecka. Tym samym dostaje ono obywatelstwo niemieckie zaraz po urodzeniu. Ponadto taka kobieta ma prawo do pobytu w Niemczech.

W celu uzyskania prawa do pobytu, kobiety często płacą do 5000 euro na potwierdzenie ojcostwa. Według specjalnych badań przeprowadzonych przez RBB, wiele z tych kobiet kończy na prostytucji.

Do tej pory nie było wielu możliwości, aby podjąć działania przeciwko pozornym ojcom i kobietom, którzy nadużywają prawa. Federalny Trybunał Konstytucyjny wydał rozporządzenie, które mogłyby zakwestionować ojcostwo.

Niemniej, wsteczne zaprzeczenie ojcostwa jest uważane za nieproporcjonalne.

Tymczasem, w piątek Rada Federalna zatwierdziła poprawę do ustawy o obowiązku opuszczenia. Wchodzi ona w życie w ciągu kilku tygodni. „Nowe regulacje prawne imigracyjne mogą interweniować zapobiegawczo w przyszłości i zapobiegać nadużyciom ojcostwa przy takim podejrzeniu”, mówi Ole Schröder, parlamentarny Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Najważniejszym kryterium jest to, czy istnieje związek rodzinny między dzieckiem a ojcem. Zgodnie z szacunkami Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, liczba przypadków nadużyć znajduje się w połowie czterocyfrowego zakresu rocznie.

Komentarz:

Wartości Polek też wzrosła gdy Polska weszła do Unii Europejskiej, ślub z Polką czy Polakiem to możliwość życia na terenie Unii Europejskiej. Na jaką jednak kwotę wyceniany jest ślub z osobą mającą Polski Paszport , czy też 5000 euro ?

Klaudia S.

7 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*