Wielka ilość kokainy w skrzyniach bananów w Aldi w Niemczech

Wielka ilość kokainy w skrzyniach bananów w Aldi w Niemczech

 

Kokaina – licząca setki kilogramów – została znaleziona w środę w skrzyniach bananowych w sześciu oddziałach supermarketu Aldi w północnym mieście Rostock oraz w centrum logistycznym Aldi w Jarmen.

„Pakiety zostały tymczasowo zabezpieczone, a następnie oddzielone od pozostałej zawartości bananów”. Podczas gdy całkowita ilość odzyskanych narkotyków jest nadal określana, firma powiedziała niemieckiej organizacji prasowej NDR, że zaciąg był „naprawdę wyjątkowy” w północno-wschodnich Niemczech.
„Nie mamy jeszcze ostatecznej ilości, ponieważ po prostu nie byliśmy w stanie jeszcze tego ocenić, ze względu na ilość”, powiedział.

Państwowa policja potwierdziła jednak, że ilość trafiła na „trzy-kilogramowy przeżut”, a wczesne raporty wskazują, że zaciąg może być wart około 25 milionów euro (28 milionów dolarów).

Firma odmówiła podania dalszych szczegółów na podstawie dochodzenia, ale zauważyła, że policja próbuje ustalić pochodzenie narkotyków i ich przeznaczenie.

Aldi Nord – oddział sieci supermarketów działający w północnych Niemczech – potwierdził okdrycie.
Środowe odkrycie nie jest pierwszym dużym zaciągiem kokainowym, który został odkryty w północnym stanie Meklemburgia-Pomorze Przednie.

 

W 1992 i 2005 r. 100 kg paczek odzyskano na statkach towarowych w porcie Rostock.

W 2018 r. Odkryto także 109 kg kokainy w transporcie ananasowym w magazynie w Valluhn.

W 2018 r. W Hamburgu odkryto ponad tonę.

Agnieszka W

 

6 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*