Wieksze dotacje dla rodzin na dom w Niemczech. 190 euro miesięcznie

 

Wieksze dotacje dla rodzin na dom w Niemczech.190 euro miesięcznie

 

Niemcy inwestują w budowę nowych domów, ponieważ czynsze w miastach rosną o 6 procent
Stuttgart jest jednym z 19 niemieckich miast, w których koszty wzrosły gwałtownie w ciągu ostatnich kilku lat. 
Ceny wynajmu w centrach 19 największych miast w Niemczech wzrosły o sześć procent rocznie w latach 2016–2018, wynika z raportu rządowego opublikowanego w środę.

Jak wynika z raportu półrocznego publikowanego przez niemiecki Bundesbauministerium, czyli z powodu budownictwa zewnętrznego, 6-procentowy wzrost cen wynajmu w centrach tych 19 miast niemieckich wzrósł o pięć procent w miastach jako takich, w tym na przedmieściach zewnętrznych. ministerstwo.

Wzrost dotyczy głównie dużych miast w zachodnich Niemczech, takich jak Monachium, Kolonia i Essen, ale także do wschodnich miast Lipska i Drezna.

Ceny domów różnią się znacznie od 4,50 EUR za metr kwadratowy w Vogtlandkreis w Saksonii do 17,73 EUR za metr kwadratowy w Monachium.

 

W 2018 r. Średni czynsz w Niemczech wyniósł 10,88 EUR za metr kwadratowy w największych 19 miastach, podczas gdy średnio w innych miastach i dzielnicach miejskich był średnio o 3 EUR niższy.

Na obszarach wiejskich mieszkania oferowano średnio za mniej niż 6,50 EUR za metr kwadratowy.

19 największych niemieckich miast, na których koncentrowało się badanie, to Berlin, Hamburg, Monachium, Kolonia, Frankfurt nad Menem, Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Lipsk, Brema, Drezno, Hanower, Norymberga, Duisberg, Bochum, Wuppertal, Bielefeld i Bonn .

Rzecznik FDP ds. Polityki budowlanej i mieszkaniowej Daniel Föst powiedział, że „spirala cenowa czynszów” powinna zostać zatrzymana, nazywając ją „niedopuszczalną”, że osoby o niskich dochodach muszą wydawać prawie połowę swoich dochodów na czynsz .

Zwiększenie dotacji mieszkaniowej

Aby poradzić sobie z rosnącymi kosztami, rząd powiedział w raporcie, że będzie to zwiększenie ilości tzw. Wohngeld, czyli dotacji mieszkaniowej dla osób o niskich dochodach.

Na przykład dwuosobowe gospodarstwo domowe otrzymałoby 190 euro miesięcznie, w porównaniu z obecnym 145 euro. Kwoty różnią się jednak w zależności od obszaru i poziomu dochodów i będą korygowane co dwa lata na podstawie kosztów mieszkaniowych.

Wypłata większych pieniedzy ma ruszyć w roku 2020 r. reforma ma przynieść korzyści około 660 000 gospodarstw domowych, w tym 180 000, którzy będą pierwszymi odbiorcami Wohngeld.

We wtorek rządowa komisja budowlana ogłosiła plany zainwestowania miliarda euro rocznie w latach 2020 i 2012 na budowę nowych mieszkań socjalnych.

Agnieszka W

 

5 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Benefity i ekonomia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*