Volkswagen zaoferuje elektryczną wymianę samochodów od 2019 r. w Berlinie

Volkswagen zaoferuje elektryczną wymianę samochodów od 2019 r. w Berlinie

 

Niemiecki gigant samochodowy Volkswagen oświadczył w czwartek, że w przyszłym roku uruchomi w Berlinie w pełni elektroniczny serwis samochodów, mając nadzieję, że zaprezentuje nowe modele i wejdzie na szybko rozwijający się rynek.

Rozpocznie się w drugim kwartale 2019 roku, usługa znana jako „We Share”

Na początku zaoferuje 1500 samochodów VW e-Golf w stolicy, a kolejne 500 mniejszych e-up! pojazdy, które zostaną dodane później.

Samochody będą stopniowo zastępowane nowymi modelami nowej generacji VW „I.D.” zakres stanie się dostępny.

„We Share dołączą do innych” darmowych „serwisów samochodowych – w których samochody są zaparkowane w mieście, aby użytkownicy mogli dokonać rezerwacji za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy – już od dawna obecni w Berlinie i innych dużych miastach na całym świecie.

Kierownictwo największego światowego producenta samochodów widzi potencjał wzrostu co najmniej 15 procent rocznie dla takich ofert w Europie i planuje ekspansję do innych dużych miast w Niemczech, Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od 2020 roku.

Ale Volkswagen  stoi w obliczu zawziętej rywalizacji ze strony takich firm jak Daimler i BMW, które w marcu zgodziły się połączyć swoje aplikacje Car2Go i DriveNow.

Dwóch czołowych producentów chce ostatecznie zaoferować pakiet „usług mobilnych” od wspólnego korzystania z samochodu po taksówki, które się pojawiają lub znajdowania bezpłatnych miejsc parkingowych i punktów ładowania samochodów elektrycznych, mając na celu konkurowanie z rywalami, takimi jak Uber z Kalifornii.

W połączeniu Car2Go i DriveNow oferują już 20 000 pojazdów do krótkoterminowego wynajmu w 31 miastach z 4 milionami zarejestrowanych użytkowników.

VW ma także duże plany na integrację różnych form transportu, dzięki takim inicjatywom, jak autobusy elektryczne, które można nazwać „wirtualnymi przystankami”, obecnie testowanymi w niemieckim mieście portowym Hamburg.

Planuje wydać 3,5 miliarda euro (4 miliardy dolarów) do 2025 roku na pakiet projektów w ramach tak zwanej „ofensywy cyfrowej”.

Katarzyna W

 

23 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*