Uwaga Polacy tracą pieniądze w Berlinie na zdjęciach, listy

 

Uwaga Polacy tracą pieniądze w Berlinie na zdjęciach

 

Rzecz naturalnie nie dotyczy tylko mnie. Poszkodowanych jest dużo więcej osób.

Niemniej jednak sprawa dotyczy firmy która ma siedzibę w Berlinie .

Myślę , że warto napisać jak firma model ……….oszukuje swoich ” klientów ” .

Wszystko zaczęło się w maju ubiegłego roku.

Moja córka która miała wtedy 17 lat . Firma model ……. zaprosiła ją na niby casting .W trakcie okazało się , że trzeba podpisać umowę , która opiewa na kwotę około 600 euro .

Zrobiło jej kilka zdjęć i kazali czekać .

Po powrocie do domu zaczęliśmy szukać informacji na temat tej firmy i włosy stanęły nam dęba! Czyste oszustwo! 99% ocen i komentarzy , negatywna ! W tym momencie skorzystałam z prawa odstąpienia od umowy w myśl paragrafu 312 bgb który mówi , że wolno mi odstąpić od umowy bez podawania przyczyny .

Poza tym umowa jest skonstruowana wadliwie . Nie ma tej informacji, że wolno mi odstąpić od umowy za to jest klauzula niedozwolona mówiąca o tym , że bez względu czy odstąpisz od umowy i tak musisz zapłacić 90% wartości na jaką opiewa umowa .

Jest to działanie bezprawne według europäische Verbraucherzentralen Deutschland . Natychmiast po dokładnym obejrzeniu umowy wysłałam list polecony do tej firmy z informacją , że wycofuje się z umowy . W ogóle nie przyjęli tego do wiadomości , gdyż już 09 . 06 2016 przysłali PONAGLENIE do zapłacenia kwoty 328 euro ! Skąd się wzięła ta kwota , nie mam pojęcia .

Wysłałam więc drugi list tej samej treści . Że rezygnuję z umowy i wysłałam również poprzez ich stronę internetową wiadomość identyczną z listem . 24 06 znowu przyszło PONAGLENIE do zapłaty . Wysłałam trzeci list tej samej treści , że rezygnuję z umowy . Od tego momentu skończyła się korespondencja z firmą model ………….

Do ubiegłego tygodnia . Dostałam sądowy nakaz zapłaty prawie 600 euro ! Natomiast ciekawostką jest to , że nie dostałam żadnego wezwania do sądu . Nic kompletnie . Myślę , że specjalnie w pierwszej chwili podali mój zły adres . Nie byłam w sądzie i nawet nie miałam jak się bronić . Mimo , że mam wszelkie dowody na to , że wysłałam listy do tej firmy z rezygnacją.

Opinie użytkowników w internecie są po prostu niesamowite . Właściwie wszyscy zostali potraktowani jak ja ! Wystarczy poszukać w internecie . Jak wpiszecie państwo nazwę tej firmy to wyskoczą wam komentarze i nawet publikacje prasowe na ten temat . W razie czego służę linkami do stron internetowych i naturalnie wszystkie dokumenty jakie posiadam udostępnię państwu . Prześlę kopie pocztą lub zrobię skan. Myślę , że warto sprawdzić co tak naprawdę dzieje się w tej firmie i dlaczego prawo na to pozwala . Bardzo liczę na państwa ponieważ dla mnie kwota 600 którą mam zapłacić za nic , jest bardzo duża . 

Czytelniczka …jeśli chcesz skontaktować się z poszkodowaną napisz email do redakcji.

 

2 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*