Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w Kleve

19 Listopada 2016 roku, w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NM w Kleve (Niemcy), odbyła się uroczysta Msza Święta wieńcząca kończący się Rok Liturgiczny – Rok Miłosierdzia Bożego, a zarazem obchodziliśmy święto Chrystusa Króla Wszechświata. We Mszy świętej uczestniczyli Polacy z naszej wspólnoty parafialnej, jak również zaproszeni goście, polscy żołnierze służący w jednym z dowództw NATO, stacjonujący na terenie naszej parafii.

Podczas uroczystej Mszy świętej w obecności polskich żołnierzy i parafian, ks. Zbigniew Minta dokonał Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

w2

W dniu tym świętowaliśmy również patronalne święto wspólnoty zakonnej Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, z której to wywodzą się nasi przewodnicy duchowi, ksiądz Zbigniew Minta SChr i siostra Bozena Sienkiewicz MChr

Po zakończonej Eucharystii odbyło sie uroczyste wspólne spotkanie przy kawie i ciastku podczas, którego życzyliśmy naszym duchownym wielu łask bożych i wytrwania w pracy w naszej parafii.

Wladyslaw Pisarek

w

22 listopada 2016

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*