Upokorzona Merkel podczas głosowania !!!

Chaos w Niemczech: Merkel upokorzona, po tym jak minister ignoruje jej polecenia w sprawie glosowania UE

 

Już i tak kulejąca kontrola władzy Angeli Merkel została osłabiona jeszcze bardziej po tym, jak jej minister rolnictwa wystąpił przeciwko jej decyzji i głosował za środkiem chwastobójczym glifosatem.

Działanie Christiana Schmidta spotkało się z oburzeniem po tym, jak polecono urzędnikom głosować za odnowieniem kontrowersyjnego chwastobójcy – wbrew radzie jego kanclerz.

Decyzja pana Schmidta także rozgniewała polityków socjaldemokratów (SDP), zwłaszcza minister środowiska, Barbarę Hendricks, która sprzeciwiła się ponownemu wprowadzeniu tego środka do użycia. Niemiecki zwrot podobno przeszedł wczorajsze głosowanie, a zakaz używania chemikaliów został przełożony.

Zieloni też byli wściekli, wzywając Schmidta do rezygnacji. Spór między SPD a Christian Democrats pani Merkel (CDU), wraz z ich bawarską siostrzaną partią, Christian Social Union (CSU) może zdestabilizować i tak już niestabilną sytuację, zanim jeszcze oba obozy rozpoczną rozmowy o odnowieniu sojuszu po poprzednich rozmowach, co nie wiązało się z upadkiem SPD.

W tym miesiącu unijni komisarze zakazali używania chwastobójcy, ale rolnicy źle zareagowali na wiadomości. Glifosat jest kluczowym elementem w chwastobójstwie od ponad czterech dekad, ale Komisja Europejska zdecydowała się nie rozszerzać licencji produktu na kolejne pięć lat.

Obecnie nie ma innej realnej alternatywy, w której eksperci przewidują daleko idące konsekwencje, jeśli substancja zostanie usunięta ze sprzedaży.

Copa Cogeca, organizacja reprezentująca europejskich rolników, nazwała decyzję „absolutnie nie do przyjęcia”. Nie tylko jest wykorzystywana przez rolników, ale także ogrodników i może być wykorzystana do wyeliminowania rosnącego zagrożenia ze strony rdestowca ostrokończystego, który staje się powszechny w ogrodach brytyjskich.

Już nie chodzi o fakt czy środek jest dobry czy nie, to kwestia doktorów ale że ministrowie buntują się przeciwko pani Merkel.

Katarzyna Cz

 

29 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  1. Co to za bzdura, że ” Komisja Europejska zdecydowała się nie rozszerzać licencji produktu na kolejne pięć lat. „????? Totalna bzdura! wręcz przeciwnie- UE wydała zgodę na kolejne 5 lat stosowania glifosatu!!!