Umowy na czas określony popularne w Niemczech

Umowy na czas określony popularne w Niemczech

 

Rząd niemiecki „bez powodu” zatrudnia tysiące osób na umowy na czas określony – raport.

Praktyki zatrudniania przez rząd niemiecki zostały zakwestionowane w poniedziałek po raporcie prasowym o pracownikach w Berlinie z umowami na czas określony.

Łącznie 7 877 pracowników niemieckiego rządu pracuje obecnie na umowach na czas określony bez konkretnego powodu, podała niemiecka gazeta Rheinische Post, co jest sprzeczne z celem polityki rządu polegającym na zmniejszeniu liczby takich umów.

Dane oznaczają, że ponad 50 procent osób pracujących dla rządu na powyższych umowach robi to bez konkretnego powodu.

Według raportu najczęściej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych korzystało z takich umów o pracę.

Z 5 595 osób zatrudnionych na umowach na czas określony w ministerstwie 4,541 nie zostało poinformowanych, dlaczego ich umowy były ograniczone czasowo.

Katarzyna W.

 

 

 

W sprzeczności z umową koalicyjną

 

Stosowanie takich umów przez Berlin wyraźnie kontrastuje z celami zarysowanymi w umowie koalicyjnej między konserwatystami kanclerz Niemiec Angeli Merkel a centrolewicowymi socjaldemokratami (SPD).

 

W umowie tej strony stwierdziły, że dążą do zmniejszenia liczby takich umów w przedsiębiorstwach. Stwierdzili oni, że tylko 2,5 proc. umów w firmach zatrudniających powyżej 75 pracowników powinno być umowami na czas określony bez podania konkretnego powodu.

K.W

 

8 czerwca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*