Tragedia w Berlinia. Porsche zabija 4 pieszych a 5 rannych na chodniku.

Tragedia w Berlinia. Porsche zabija 4 pieszych a 5 rannych na chodniku.

 

Po tym, jak w piątek wieczorem w Berlinie zginęły cztery osoby, niemieccy politycy domagają się przepisów, które pozwolą trzymać duże SUV-y (sportowe pojazdy użytkowe) poza miastami.

42-letni mężczyzna prowadzący ciężki SUV Porsche zabił czterech pieszych, w tym trzyletniego chłopca, i zranił pięciu innych pieszych, po skręceniu na chodniku w pobliżu skrzyżowania Invalidenstraße i Ackerstraße w Berlin-Mitte .

W tym roku ponad milion SUV-ów zostanie po raz pierwszy zarejestrowanych w tym kraju, pisze Tagesspiegel, i będą stanowić ponad jedną trzecią udziału w rynku samochodów.

„Krischer te samochody są szczególnym zagrożeniem dla pieszych i rowerzystów. Istnieje pilna potrzeba debaty na temat tego, jak duże samochody jeżdżą po naszych centrach miast powinno być nadal. ”

Jürgen Resch, dyrektor zarządzający Deutsche Umwelthilfe  powiedział, że należy podjąć środki „łatwe do wdrożenia” w celu ograniczenia SUV-ów w miastach.

Powiedział gazecie, że na duże samochody wjeżdżające do centrów powinny być pobierane opłaty miejskie, zakaz parkowania lub znacznie wyższe opłaty za parkowanie pojazdów.

 

Uważa się, że według najnowszych ustaleń policji kierowca mógł mieć nagły wypadek medyczny, taki jak napad padaczkowy, powodujący przyspieszenie z dużą prędkością.

Według lokalnych mieszkańców SUV bardzo szybko minął stacjonarny sygnał samochodów na światłach, zanim wjechał na chodnik. Samochód zgiął maszt sygnalizacji świetlnej i kilka pachołów, przedarł się przez ogrodzenie budowlane i zatrzymał się na placu budowy.

W sobotni wieczór około 500 osób przybyło na czuwanie na skrzyżowaniu Invalidenstraße / Ackerstraße. Również w niedzielę przechodnie rzucali świeczki, kwiaty i zdjęcia na miejsce wypadku.cznych.

 

Agnieszka W

 

9 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*