Toksyny nad jeziorem Tegel. Zwierzęta umierają. Wydano ostrzeżenie .

Toksyny nad jeziorem Tegel. Zwierzęta umierają. Wydano ostrzeżenie .

 

Pojawiło się ostrzeżenie przed przebywaniem nad popularnym jeziorem Tegel zwłaszcza dla dzieci, a także czworonogów. U trzech psów, które tam przebywały wykryto toksyny. Nie udało się ich uratować, co ogłosił w środę lekarz weterynarii Spandau Kai Rödiger.

Generalnie w sumie u jedenastu psów można było zaobserwować „specyficzne objawy”, powiedział lekarz weterynarii.

Według właściciela jednego z martwych psów, jego pupil ani nie pływał, ani nie pił wody z jeziora Tegel. Niemniej, patolog stwierdził u niego niebezpieczne związki. „Nie można wykluczyć, że inny pies kąpał się w jeziorze i biegał na trawie”, podkreślił Roediger. Państwowy Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (LaGeSo) nadal czeka na pobrane próbki wody, których wykonanie zostało zlecone przez Federalną Agencję Ochrony Środowiska w Dessau.

Już teraz radzimy właścicielom psów, jak i osobom zwłaszcza z dziećmi, aby unikały przebywania nad tym jeziorem”, powiedziała w środę rzeczniczka Silvia Kostner LaGeSo.

W wyniku przebywanie nad jeziorem Tegel, które szczególnie w okresie letnim jest chętnie odwiedzane przez wszystkich, kilka psów padło, w tym znaleziono także 15 martwych dzikich zwierząt – 14 lisów oraz dzika. Warto zatem zachować szczególną ostrożność.

 

Klaudia S.

15 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*