Terrorysta z Las Ramblas zastrzelony w pobliżu Barcelony

Terrorysta z Las Ramblas zastrzelony w pobliżu Barcelony

 

Terrorysta z Las Ramblas, który zabił 13 osób, kiedy celowo wjechał rozpędzoną furgonetką w pieszych w Barcelonie, został zastrzelony w winnicy, 28 mil na zachód od miasta, w dramatycznym akcji policji.

Younes Abouyaaqoub, 22-letni marokański obywatel, stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Europie, po czwartkowym zamachu.

Uciekł z miejsca ataku na piechotę, po czym uprowadził samochód, dźgając kierowcę na śmierć i ruszając w blokadę policyjną w pobliżu Sant Just Desvern, poza Barceloną.

Przez cztery dni ukrywał się, zanim dzisiaj został zauważony przez katalońskiego właściciela winnicy w mieście Subirats.

Córka właściciela winnicy powiedziała, że ​​jej ojciec ostrzegł policję, gdy zobaczyli samochód przejeżdżający przez ich nieruchomość z dużą prędkością, mimo że winnica została zamknięta.

Roser Venura mówi, że policja poleciła natychmiastowe opuszczenie winnicy Ventura Soler cava, położonej pomiędzy miastami Sadurni d’Anoia i Subirats.

Mówi „usłyszeliśmy helikopter latający wokół i wiele samochodów policyjnych w kierunku stacji benzynowej” blisko nieruchomości.

Inni twierdzili, że Abouyaaquob został rozpoznany przez pracowników lub klientów, gdy zatrzymał się na stacji benzynowej Amoco, żeby zatankować w pobliżu obszaru przemysłowego.

Został zastrzelony na drodze krajowej otoczonej winnicami i około 100 metrów od stacji kanalizacyjnej.

Jednostki zbrojne skonfrontowały Abouyaaquob, który miał na sobie coś, co wydawało się samobójczą kamizelką. Zginął krzycząc „Allahu Akbar”, co oznacza, że ​​Bóg jest najwspanialszy w języku arabskim.

 

An ambulance potentially containing the terrorist's body is driven away from the vineyard where he was shot dead by police

Śmierć Abouyaaqouba kończy najgorszy atak terrorystyczny w Hiszpanii w ciągu 13 lat, ponieważ wszyscy jego współspiskowcy są martwi lub aresztowani.

Policja potwierdziła w poniedziałek, że Abdelbaki Es Satty, radykalny imam, który opracował ten zamach, zginął w eksplozji w fabryce, w której najprawdopodobniej zamachowcy robili bomby w Alcanar, przed atakiem w Barcelonie.

Uważano, że wspólnik Abouyaaquob mógł nadal być na wolności w Subirats po tym, jak pomógł mu się ukryć, ale policja twierdzi, że działał w pojedynkę.

Konrad W

Armed police were scrambled to the scene where they confronted Abouyaaquob, who died in a hail of bullets while shouting Allahu Akbar - God is greatest in Arabic

21 sierpnia 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*