Szpiedzy z Indii w Niemczech penetrują. Zostali złapani i skazani.

Szpiedzy z Indii w Niemczech penetrują. Zostali złapani i skazani.

 

Niemiecki sąd skazuje indyjską parę za szpiegowanie grup Kaszmirskich i Sikhów
Niemiecki sąd skazał indyjską parę po tym, jak przyznały się do szpiegowania grup Kaszmirskich i Sikhów dla indyjskich zagranicznych służb wywiadowczych.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​para, nazwana tylko jako Manmohan S i jego żona Kanwal Jit K, otrzymali wynagrodzenie w wysokości ponad 7 000 EUR za przekazanie informacji.

Manmohan S został skazany na 18 miesięcy więzienia za szpiegostwo, podczas gdy jego żona otrzymała wysoką grzywnę.

Kaszmir to himalajskie terytorium kwestionowane przez Indie i Pakistan.

Uzbrojeni w nuklearne rywale stoczyli dwie wojny o górzysty region. Indie stłumiły powstanie sikhijskie w latach 80. i od tego czasu nieufnie podchodzą do bojowników społeczności.

Sąd we Frankfurcie został poinformowany, że 51-letni Manmohan S został zatrudniony przez Research and Analysis Wing (RAW), główną zewnętrzną agencję wywiadowczą Indii, w 2015 roku i poproszony o szpiegowanie ugrupowań opozycyjnych z Kaszmiru.

„Oskarżeni donosili o wewnętrznych sprawach świątyń sikhów w Kolonii i Frankfurcie, a także o wydarzeniach protestacyjnych w społeczności sikhów”, powiedział oświadczenie sądu. Uczestniczył w regularnych spotkaniach z indyjskim oficerem wywiadu od lipca 2017 roku i otrzymywał 200 euro miesięcznie za dostarczone informacje.

Agnieszka W

16 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Frankfurt

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*