Sześciu syryjskich mężczyzn planowało świąteczny atak, Niemcy

Sześciu syryjskich mężczyzn planowało świąteczny atak, Niemcy

 

Sześciu syryjskich „konspiratorów ISIS” zostaje aresztowanych w Niemczech w związku z planem „ataku na jarmark świąteczny w rocznicę berlińskiego zamachu”

Syryjczycy zostali aresztowani podczas nalotów policyjnych z udziałem 500 oficerów w miastach Kassel, Hanowerze, Essen i Lipsku.

Prokuratorzy twierdzą, że planowali skoordynowany atak przy użyciu „broni i materiałów wybuchowych”. Istnieją doniesienia, że ​​celem był świąteczny jarmark w północno-zachodniej miejscowości Essen 19 grudnia, ale władze nie potwierdziły tego.

Tego samego dnia w zeszłym roku, fanatyk tunezyjskiego ISIS Anis Amri porwał ciężarówkę, by zabić 12 biesiadników na bożonarodzeniowym jarmarku na Breitscheidplatz.

Sześciu podejrzanych zostało zidentyfikowanych jako obywatele Syrii w wieku od 20 do 28 lat, którzy przybyli do Niemiec jako osoby ubiegające się o azyl w okresie od grudnia 2014 r. do września 2015 r. Ich nazwiska zostały zatajone zgodnie z surowymi niemieckimi przepisami dotyczącymi prywatności.

Mężczyźni, którzy rzekomo są członkami ISIS, są oskarżeni o „przygotowanie ataku z bronią i materiałami wybuchowymi na publiczny cel w Niemczech”.

Uważa się, że policja działała dzięki cynkowi od uchodźców w kraju po tym, jak usłyszeli o spisku.

Prokuratorzy odmówili podania dalszych szczegółów, powołując się na toczące się dochodzenie, ale powiedzieli, że mężczyźni jeszcze nie skończyli przygotowywania ataku.

Niemcy pozostają w wysokiej gotowości po roku rozlewu krwi związanego z terroryzmem w 2016 roku. Betonowe bloki zostały zainstalowane na Bożonarodzeniowych jarmarkach na kilku centralnych placach w stolicy w tym roku, zanim rozpocznie się sezon świąteczny za kilka tygodni.

W lipcu 2016 roku 27-letni Syryjczyk zdetonował bombę poza festiwalem muzycznym w południowym mieście Ansbach, zabijając się i raniąc 15 osób.

W ubiegłym miesiącu policja aresztowała 19-letniego Syryjczyka podejrzanego o przygotowanie islamskiego ataku terrorystycznego w kraju przy użyciu „potężnych materiałów wybuchowych”.

Urzędnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo wewnętrzne szacują, że w Niemczech jest około 10 000 radykalnych islamistów, z których około 1600 jest podejrzanych o możliwość używania przemocy.

Katarzyna Cz

21 listopada 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*