Szefem rady miasta w Niemczech , członek Partii neonazistowskiej

Szefem rady miasta w Niemczech został członek Partii neonazistowskiej

 

Radni w niemieckiej wiosce jednogłośnie wybrali członka partii neonazistowskiej na szefa rady, , co wywołało oburzenie polityków, którzy domagali się unieważnienia głosowania.

Siedmioosobowa rada Waldsiedlung, niedaleko Frankfurtu w zachodnim kraju związkowym Hesja, głosowała na Stefana Jagscha z Partii Narodowo-Demokratycznej (NDP) na lidera.

Administratorzy, którzy głosowali na Jagscha na spotkaniu w zeszłym tygodniu, należą do członków Chrześcijańskich Demokratów Angeli Merkel (CDU), turecko-niemieckiego przedstawiciela centrolewicowych Socjaldemokratów (SPD) i członków liberalnej Wolnej Demokracji (FDP).

Wybory Jagscha zostały potępione przez SPD, CDU i FDP, które odmawiają współpracy z NPD, małą partią, którą sąd konstytucyjny powiedział dwa lata temu przypominającą nazistowską partię Adolfa Hitlera.

Na ulicach Waldsiedlung mieszkańcy wydawali się podzieleni podczas głosowania. „Problem polega na tym, że Jagsch jest bardzo miłą osobą, która należy do niewłaściwej partii i jestem przeciwny promowaniu członków NPD”, powiedział Ingo Waldschmidt.

Agnieszka W

12 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Frankfurt

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*