Syryjczycy zaatakowali meczet koktajlem mołotowa

Syryjczycy zaatakowali meczet koktajlem mołotowa

 

Atak w południowym mieście Ulm 19 marca spowodował jedynie szkody materialne, a osiem osób przebywających w budynku w tym czasie nie zostało rannych, stwierdziła lokalna policja.

Podejrzani w wieku od 18 do 27 lat zostali aresztowani w środę. Jeden z mężczyzn już przyznał się do przestępstwa, zgodnie z oświadczeniem.

W ataku o 3:00 nad ranem kilka koktajli Mołotowa wrzucono do budynku, z których jeden rozpoczął pożar, który szybko został ugaszony przez policję.

Prokuratorzy podejrzewają, że atak „mógł być politycznie umotywowany”, ale według agencji prasowej DPA odmówili komentarza w sprawie doniesień, że był to akt odwetu za turecką ofensywę w syryjskiej enklawie Afrin.

Kilka meczetów, centrów kulturalnych i sklepów odwiedzanych przez społeczność turecką w Niemczech było celem ataków w ostatnich tygodniach w związku z napięciami związanymi z działaniami Turcji przeciwko kurdyjskiej milicji w Afrin.

Społeczność Kurdyjska w Niemczech, która wcześniej w tym miesiącu ostro potępiła ataki i wezwania mediów społecznościowych, „nakłaniające kurdyjską młodzież do stosowania przemocy przeciwko tureckim instytucjom”.

Niemcy są domem dla trzech milionów etnicznych Turków i setek tysięcy Kurdów.

Konrad W

3 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*