Stuttgart wprowadzi zakaz diesla. Kierowcy z Hamburga złamali zakaz .

Stuttgart wprowadzi zakaz diesla. Kierowcy z Hamburga złamali zakaz na olej napędowy

 

Ponad 170 kierowców narusza częściowy zakaz samochodów z silnikiem Diesla w Hamburgu.

Miasto jako pierwsze w Niemczech narzuciło środek w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Stuttgart chce pójść w jego ślady.

    
Władze do tej pory nakłoniły 173 osoby, które złamały 6-tygodniowy zakaz częściowego oleju napędowego w północnym porcie Hamburga, podała policja w piątek.

Normy emisji Euro 6 są zabronione na dwóch ruchliwych odcinkach dróg w centralnej dzielnicy Altona-North.

20 euro grzywny , podczas gdy samochody ciężarowe muszą wydalać ok. 75 euro.

Policja twierdzi, że sprawdzała ponad 600 samochodów i ciężarówek w wyznaczonych miejscach podczas czterech operacji między 21 a 26 czerwca.

Rzecznik dodał, że zaplanowano dalsze operacje kontroli samochodów.

Niemiecki sąd orzekł, że miasta mogą narzucać zakaz prowadzenia pojazdów. Wiele niemieckich miast – w tym Stuttgart, pokazanych tutaj – debatowało, jak najlepiej podejść do problemu.

Dziesiątki niemieckich miast, w tym Hamburg, Stuttgart i Monachium, od dawna zmagają się z problemami zanieczyszczenia powietrza. W 2016 r. 90 niemieckich miast przekroczyło granice Unii Europejskiej w zakresie tlenku azotu. W ubiegłym roku 66 nie spełniało standardów.

Ważna decyzja sądu w lutym pozwoliła miastom niemieckim na wprowadzenie zakazu używania samochodów z silnikiem wysokoprężnym. 

W środę południowo-zachodnie miasto Stuttgart – siedziba firm samochodowych Audi, Porsche i Mercedes-Benz – ogłosiło plany wprowadzenia własnych środków w styczniu przyszłego roku. Władze twierdzą, że robią to zgodnie ze standardami emisji Euro 4 lub starszymi.

Samochody z silnikiem Diesla, uważane kiedyś za opcję bardziej przyjazną dla środowiska, w znacznej mierze wypadły z łask po niemieckim przemyśle motoryzacyjnym. Do roku 2025 zakłada się zakończenie budowy samochodów z silnikiem wysokoprężnym.

Robert W.

 

16 lipca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*