Strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Frankfurt, Hesja

 

Strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Frankfurt, Hesja

 

Pacjenci z północy kliniki we Frankfurcie nad Menem powinni być przygotowani na to, że będą mieli do czynienia z utrudnieniami z uwagi na strajk pielęgniarek, w którym wzywają one m.in. do zwiększenia liczby personelu.

Sprywatyzowany szpital uniwersytecki w Giessen-Marburgu będzie drugi w Hesji, który weźmie udział w krajowym strajku.

„Nie ma personelu, oddziały są przeładowywane, ale najbardziej niepokojący jest brak konkretnej reakcji”, krytykuje szef Verdi – niemieckiego związku zawodowego, Georg Schulze-Ziehaus (…). Warunki pracy powinny ulec poprawie – szybko i konkretnie”, dodał.

Pacjenci nie powinni być poszkodowani w wyniku tego strajku ostrzegawczego. W dalszym ciągu będzie świadczona pomoc, a nagłe przypadki nie będą odrzucane. Verdi wynegocjował bowiem z zarządem tak zwaną umowę o zapewnieniu pomocy medycznej w nagłych przypadkach.

Niemniej jednak strajk ostrzegawczy wpłynie w pewien sposób na opiekę medyczną. „Tak zwane zaplanowane operacje mające się odbyć w dzień strajku nie odbędą się”. Nie można wykluczyć też m.in. opóźnień w leczeniu.

Z ostrzeżeniem strajkują pielęgniarki nie tylko po to, aby poprawić swoją sytuację. Problem znany jest od lat, jest bowiem wiele innych problemów, ale nic się w tej kwestii nie zmienia.

Kierownictwo Szpitala Uniwersyteckiego w Gießen-Marburg, prowadzone przez grupę Rhön, reaguje na odwołanie do różnych grup zawodowych. „Niewystarczające i niezrozumiałe jest to posunięcie.”, mówi prezes zarządu, Gunther K. W wewnętrznym piśmie zwrócił się do wszystkich pracowników. Jestem „w ciągłym i konstruktywnym dialogu z radą zakładową w zakresie pracy”.

Dyrektor zarządzający wyjaśnia, że ​​”szczególne obciążenie finansowe” dla kliniki uniwersyteckiej jest dla niego niekwestionowane. Podkreśla, iż są mile widziane ogólne, minimalne normy dotyczące sprzętu pielęgnacyjnego planowanego przez rząd federalny w 2019 r. Ale dodatkowe koszty musiałyby ponosić zakłady ubezpieczeń zdrowotnych.

Klaudia S.

20 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Frankfurt

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*