Strajk kolei zakończony, spowodował chaos w transporcie w Niemczech

Strajk kolei zakończony, spowodował chaos w transporcie w Niemczech

 

Strajk pracowników kolei, który spowodował chaos w transporcie publicznym w Niemczech, zakończył się, ale pasażerowie powinni spodziewać się zakłóceń w ruchu przez cały dzień, zwłaszcza jeśli podróżują na duże odległości, ostrzegają szefowie kolei.
Szybkie pociągi ICE zostały odwołane w całym kraju z powodu czterogodzinnego strajku, który rozpoczął się o 5 rano. Deutsche Bahn (DB) twierdzi, że wpłynęło to również na usługi regionalne, a sieć S-Bahn również została uderzona strajkiem.

Tymczasem strajk, który toczył się w sporze o wynagrodzenie, miał również wpływ na inne formy transportu publicznego, takie jak usługi U-Bahn i autobusy, gdy najeżdżali na nich osieroceni pasażerowie.

Akcja protestacyjna nastąpiła po przerwie w sobotę między DB a związkiem kolejarzy EVG, który żąda 7,5-procentowego wzrostu płac dla 160 000 pracowników.

„Uważamy, że strajk ostrzegawczy zakończył się całkowitym sukcesem” – powiedział prezes EVG, Torsten Westphal.

 

Zawieszenie ruchu długodystansowego trwało do momentu oficjalnego zakończenia strajku o 9 rano – poinformowała DPA rzeczniczka firmy.

Deutsche Bahn Verkehrsmeldungen

@DB_Info
#UPDATE #Streik Der Streik wird ab 09:00 Uhr durch @DeineEVG beendet. Züge werden in Kürze wieder verkehren. Bitte habt jedoch Verständnis, dass es trotzdem noch zu Zugausfällen und hohen Verstätungen kommt. 🙏 Aktuelle Infos über Euren Zug bekommt Ihr im DB Navigator.

 

Najważniejsze węzły komunikacyjne, takie jak Berlin, Frankfurt, Kolonia i Monachium, znalazły się pośród strajków. W południowej Bawarii cały ruch kolejowy został zawieszony, powiedział DB. Tylko główna linia kolei miejskiej w Monachium była w ruchu, powiedziała rzeczniczka dziś rano.

 

 

 

W berlińskiej sieci kolei miejskiej, której właścicielem jest Deutsche Bahn, były również ogromne zakłócenia. Rzecznik powiedział, że tylko około jedna trzecia normalnej dostawy pociągów może działać. „Staramy się utrzymać serwis podczas strajku” – powiedziała firma w tamtym czasie.

Pasażerowie w stolicy zostali poproszeni o przejście do metra, tramwajów i autobusów, co spowodowało przeludnienie.

Negocjacje płacowe między Deutsche Bahn a związkiem kolejarzy EVG, wymagające 7,5-procentowego podwyżki płac dla 160 000 pracowników, zakończyły się bez porozumienia w sobotę.„Pracodawca złożył oferty, które nie odpowiadały wymaganiom naszych członków” – powiedziała Regina Rusch-Ziemba, negocjatorka EVG.

Członkowie związku demonstrowali na stacjach w całym kraju podczas strajku, trzymając transparenty wzywające do sprawiedliwszych płac.

Agnieszka W

 

 

10 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*