Sprzedaj samochód diesla. Wartość spadnie.Sądy nałożą ograniczenia

 

Sprzedawaj samochód diesla wysokiej pojemności. Wartość spadnie.

 

Najwyższy sąd w Niemczech otworzył drogę do zakazu używania samochodów z silnikami diesla.

Jeden z największych sądów w Niemczech zdecyduje , czy niektóre pojazdy z silnikiem diesla mogą mieć zakaz wjazdu w niektóre części miast, takich jak Stuttgart i Düsseldorf, w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, co jest potencjalnym punktem zwrotnym dla „narodu samochodowego”.

Oczy wszystkich zwróciły się w kierunku Federalnego Sądu Administracyjnego w Lipsku po latach porażek rządów federalnych, stanowych i lokalnych w celu ograniczenia szkodliwych emisji.

Zanieczyszczenia drobnocząsteczkowe i tlenki azotu (NOx) przyczyniają się do 400 000 przedwczesnych zgonów rocznie z powodu chorób układu oddechowego i chorób sercowo-naczyniowych w Unii Europejskiej.

Około 70 miast w najbardziej zaludnionym kraju w Europie miało średni roczny poziom dwutlenku azotu powyżej progów UE w ubiegłym roku, a najgorsza sytuacja była w Monachium, Stuttgart i Kolonia.Po latach ostrzeżeń, grupa ds. Ochrony środowiska Deutsche Umwelthilfe (DUH) podała dziesiątki gmin do sądu, aby zmusić je do bardziej zdecydowanych działań.

Czwartkowa sprawa to apel landów Badenii-Wirtembergii i Nadrenii Północnej-Westfalii po tym, jak sędziowie niższego szczebla orzekli, że mogą nałożyć zakaz na niektóre samochody z dieslem w swoich stolicach Stuttgartu i Düsseldorfie.

„Kanclerz samochodów”

W Stuttgarcie lokalni kierowcy i liderzy biznesu sprzeciwiają się nawet ograniczonym zakazom prowadzenia pojazdów, do których dołączyła się konserwatywna Chrześcijańska Unia Demokratyczna (CDU) kanclerz Angeli Merkel i pro-biznesowi Wolni Demokraci (FDP).

Według nich „nie można ograniczyć wolności ludzi, nie można pozbawić właścicieli samochodów z dieslem” – wyjaśnił Hermann – który sam jest członkiem ekologicznych Zielonych.

Orzeczenie miałoby dotyczyć wszystkich pojazdów sprzedanych przed wrześniem 2015 roku, kiedy weszły w życie tak zwane normy „Euro 6”.

Aby odeprzeć zakazy i zabezpieczyć przemysł motoryzacyjny z 800 000 miejscami pracy, Berlin zaoferował kaskadę inicjatyw, w tym fundusz o wartości miliarda euro (1,2 miliarda dolarów) dla miast, aby ulepszyć transport publiczny i sfinansować kupno pojazdów elektrycznych.

Ministrowie zasugerowali nawet Komisji Europejskiej, że mogą zaoferować bezpłatny transport publiczny w celu ograniczenia korzystania z samochodów miejskich, jednak bez szczegółowego planu czy budżetu.

Prawo do prowadzenia pojazdu?

Minister Hermann oczekuje, że sędziowie w Lipsku potwierdzą, że „zdrowie ludzi jest ważniejsze niż prawo do prowadzenia samochodu”.Podtrzymanie decyzji sądów w Stuttgarcie i Düsseldorfie otworzyłoby drogę władzom lokalnym do zdrożenia wielu zakazów.Orzeczenie najwyższego sądu administracyjnego również wysłałoby ​ważny sygnał do innych trybunałów i wywrze presję na Berlin.

Wniosek –  prędzej czy póżniej będą zakazy wjazdu samochodami wysokoprężnymi w Niemczech i wtedy wartość tych samochodów spadnie z dnia na dzień. Jeśli masz drogi samochodów może warto sprzedaż go teraz i kupić samochód benzynowy.

Katarzyna Cz.

 

23 lutego 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*