Schwesta Ewa, Polska raperka skazana za przestępstwa. Frankfurt

Schwesta Ewa, Polska raperka skazana za przestępstwa. Frankfurt

 

Polska raperka znana jako Schwesta Ewa mieszkająca we Frankfurcie, została skazana na dwa i pół roku więzienia. Sąd Rejonowy w Hesji nałożył karę częściowo z powodu oszustw podatkowych oraz spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.

Prokuratura oskarżyła również 32-latkę z polskimi korzeniami, między innymi o zmuszanie młodych kobiet do prostytucji. Sędzia oddalił jednak zarzuty stręczycielstwa i handlu żywym towarem, bowiem zarzuty te nie zostały udowodnione.

Prokuratura żądała kary czterech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności, częściowo z powodu handlu ludźmi i stręczycielstwa. Warto podkreślić, iż oszustwa podatkowe popełnione przez oskarżoną dotyczą kwoty około 60.000 euro.

Oskarżona przyznała się w sądzie do pobicia młodych kobiet. Oprócz tego podkreśliła, że dziewczęta zostały dobrowolnie prostytutkami. Ta wersja została potwierdzona przez świadków w sądzie. W opinii sądu, młode kobiety nie były zmuszane do prostytucji. Wstydzę się mojego brzydkiego i agresywnego zachowania”, powiedziała oskarżona we wtorek, jeszcze przed wyrokiem. Dodała też, iż chciałaby się skoncentrować tylko na muzyce w przyszłości.

Schwesta Ewa urodziła się w 1984 roku w Polsce, a dorastała w Kilonii w Szlezwiku-Holsztynie. W 2004 roku przeniosła się do Frankfurtu. Jest ona jedną z niewielu kobiet na zdominowanej przez mężczyzn scenie rapu.

 

Fani w sali sądowej bili brawa, kiedy sędzia przewodniczący ogłosił werdykt. Spodziewali się widocznie wyższej kary. Wyrok nie jest jeszcze ostateczny. Warto podkreślić, iż Niemcy zreformowali przepisy dotyczące prostytucji. Klienci prostytutek mają być również pociągani do odpowiedzialności w przyszłości.

W odniesieniu do prawa prostytucji, dawny rząd SPD-Zieloni, chciał poprawy sytuacji prawnej i społecznej prostytutek.

Niemcy to jeden na świecie wśród krajów najbardziej liberalnych. Rządy stanowe i lokalne władze mogą zakazać prostytucji przepisami.

Niemniej, krytycy podkreślają, że ustawa promuje przymusową prostytucję. Ponadto zwracają uwagę, iż sytuacja społeczna uległa poprawie jedynie w odniesieniu do niewielkiej części prostytutek.

Klaudia S.

Ewa Malanda, bekannt als Rapperin Schwesta Ewa, beim Prozessauftakt im Gerichtssaal des Landgerichts in Frankfurt am Main. 

 

Ewa Malanda, bekannt als Rapperin Schwesta Ewa, beim Prozessauftakt im Gerichtssaal des Landgerichts in Frankfurt am Main. Foto: Arne Dedert

 

 

photo/saarbruecker-zeitung

21 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*