Schulz pozwala na rozpoczęcie rozmów z Merkel, powstanie Rząd

Schulz pozwala na rozpoczęcie rozmów z Merkel, powstanie Rząd

 

SPD zgadza się na rozpoczęcie rozmów rządowych z Merkel, po tym jak Schulz prosi o zielone światło

Centro-lewicowe SPD zatwierdziło „otwarte” rozmowy, które mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu, co może doprowadzić do nowej „wielkiej koalicji” prawicowo-lewicowej, tolerancji rządu mniejszościowego Merkel .

Dziesięć tygodni po nieskutecznych sondażach, które pozostawiły politykę niemiecką w impasie, szef SPD, Martin Schulz, prosił swoją partię o zielone światło dla takich rozmów, obiecując przeforsować kluczowe żądania, od poprawy opieki społecznej po wzmocnienie Unii Europejskiej.

Schulz, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, obiecał wysoką cenę za poparcie Merkel przez SPD w czwartej kadencji na początku 2018 r., na czele największej gospodarki Europy.

Domagał się, aby Berlin dołączył do prezydenta Francji Emmanuela Macrona i innych zwolenników wielkich reform unijnych w zakresie zwiększenia bloku i jego unii walutowej, w tym poprzez zwiększenie inwestycji i nadanie strefie euro wspólnego ministra finansów i budżetu.

 

Partia Merkel CDU z zadowoleniem powitała chęć SPD, a oficjalny przedstawiciel partii, Klaus Schüler podkreślił, że celem pozostaje „zbudowanie rzetelnego i stabilnego rządu dla naszego kraju”.

W swoim ponad godzinnym przemówieniu Schulz złożył żarliwe wezwanie do „Stanów Zjednoczonych Europy” do 2025 roku, argumentując, że zjednoczony, federalny blok jest „jedyną szansą, aby nadążyć za innymi wielkimi regionami świata. . „

Merkel, zapytana o propozycję Schulza przekształcenia Unii w ” Stany Zjednoczone Europy”, udzieliła ostrożnej odpowiedzi. Powiedziała, że ​​chce „uodpornić unię na kryzysy”, ale ​​jej celem na 2025 r. jest  lepsza współpraca w takich dziedzinach, jak obrona, polityka zagraniczna i rozwojowa, edukacja, badania i rozwój.

Katarzyna Cz

 

12 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*