Rządowe miejsca pracy w opiece. Szykuje się boom pracy w Niemczech

Rządowe miejsca pracy w opiece. Szykuje się boom pracy w Niemczech

 

Niemiecka opozycja potępia rząd za 36 000 wolnych miejsc pracy w branży opieki

Nowe dane rządowe pokazują, że dziesiątki tysięcy miejsc pracy w opiece zawodowej w Niemczech są niewypełnione. Jeden z polityków opozycji nazwał istniejący rząd planem rozwiązania problemu „żartem”.

Politycy opozycji twierdzą, że rządowy plan poprawy niemieckiej branży usług opiekuńczych jest niewystarczający po tym, jak ujawniono, że około 36 000 miejsc pracy jest nieobsadzonych.

W odpowiedzi na prośbę o udzielenie informacji od Zielonych, rząd powiedział, że w 2017 roku w opiece nad osobami starszymi pojawiło się około 23 000 wakatów i około 12 000 wolnych miejsc w opiece.

Opublikowane w środę dane rządowe pokazały również, że liczba profesjonalnych opiekunów bez pracy była znacznie niższa niż całkowita liczba wolnych stanowisk.

Konserwatyści Merkel (CDU / CSU) i centrolewicowa Partia Socjaldemokratyczna (SPD) zobowiązali się do podpisania umowy rządu koalicyjnego, mającej na celu poprawę warunków pracy w branży opieki i sfinansowanie kolejnych 8 000 miejsc pracy z opieką.

Rzeczniczka SPD ds. Polityki opiekuńczej, Heike Baehrens, powiedziała, że ​​rządowy plan jest „realistycznym pierwszym krokiem”, aby poradzić sobie z brakami, a po nim nastąpią inne inicjatywy.
 
Przewodnicząca parlamentu Zielonych, Katrin Göring-Eckhardt, powiedziała, że ​​przemysł opiekuńczy znalazł się na krawędzi „poważnego kryzysu” i wezwał rząd do wprowadzenia „programu awaryjnego” w celu sfinansowania 50 000 nowych miejsc pracy.

Przewodniczący Niemieckiej Fundacji Ochrony Pacjentów stwierdził, że głównie szpitale i domy opieki były głównie odpowiedzialne za problem: „Nie do przyjęcia jest, aby szpitale i domy opieki oszczędzały na kosztach profesjonalnych opiekunów, a jednocześnie zwiększały ich zyski „, powiedział Eugen Brysch.

Dyrektor Niemieckiego Instytutu Badań Pielęgniarstwa Stosowanego zakwestionował rządowe dane na temat pustostanów: „Według naszych danych istnieje 38 000 nieobsadzonych stanowisk w domach opieki dla osób starszych i ambulatoryjnych oraz ambulatoryjnych” – powiedział Frank Weidner do agencji prasowej EPD, dodając: należy założyć, że istnieje około 50 000 wolnych miejsc. ” Lewicowy szef Bernd Riexinger nazwał także nierealne postacie rządu. Powiedział, że 100 000 nowych stanowisk opieki zdrowotnej będzie musiało zostać sfinansowanych w celu „zakończenia niekiedy zagrażających życiu warunków w branży opieki”.

Katarzyna W

 

25 kwietnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*