Ryanair obniży ceny biletów o 7%. Szuka klientów, zysk spada.

Ryanair obniży ceny biletów o 7%. Szuka klientów, zysk spada

 

Dyrektor generalny linii lotniczej, Michael O’Leary, powiedział, że Ryanair nie może wykluczyć konieczności dalszego obniżania cen. Przewiduje się że ceny biletów spadną o 7% .

Całoroczne zyski sięgną od 1,0 mld do 1,1 mld euro (880 mln funtów do 970 mln funtów) w porównaniu z poprzednią prognozą w wysokości 1,1 mld euro do 1,2 mld euro.

 

Pan O’Leary powiedział, że w Europie zimą jest zbyt duża przepustowość na krótkich trasach, dodając, że klienci cieszą się „rekordowymi niższymi taryfami lotniczymi”.

Ryanair został nazwany „najgorszą krótkodystansową linią lotniczą” a roszczenia odszkodowawcze Ryanaira od ludzi trafiają do sądu.

 

Mogłoby dojść do kolejnych cięć, dodał pan O’Leary.

„Chociaż mamy dużą ilość rezerwacji  na kwartał, nie możemy wykluczyć dalszych cięć cen biletów lotniczych lub gdy pojawią się nieoczekiwane zmiany w Brexit  które negatywnie wpływają na rentowności od teraz do końca marca – powiedział.

Strajki personelu w sezonie letnim zmusiły Ryanair do anulowania setek lotów, za które odmówił zaoferowania pasażerom odszkodowania, a  „tysiące respondentów” powiedziało, że nigdy więcej nie polecą z linią lotniczą.

Wpływ tych strajków został odzwierciedlony w półrocznych wynikach Ryanair w październiku, kiedy odnotowano spadek zysków , chociaż na linie lotniczą wpłynęły również działania protestacyjne kontrolerów ruchu lotniczego.

Więcej szczegółów zostanie przekazanych z danymi za trzeci kwartał w dniu 4 lutego, powiedział Ryanair może wiec warto poczekać z rezerwacja biletów na przód.

Konrad W

 

18 stycznia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*