Ryanair kasuje 250 lotów z niemiec przez strajk pilotów w piątek

Ryanair kasuje 250 lotów z niemiec przez strajk pilotów w piątek

 

Ryanair poinformował, że odwoła 250 lotów do iz Niemiec w piątek po tym, jak niemieccy piloci ogłosili, że przystępują do ogólnoeuropejskich strajków przeciwko przewoźnikowi, na temat płac i warunków.

Przewoźnik skasował już 146 z około 2 400 regularnych lotów w całej Europie z powodu strajków zaplanowanych w piątek przez irlandzkich, belgijskich i szwedzkich pilotów.

Przemawiając na konferencji prasowej we Frankfurcie, dyrektor ds. Marketingu Ryanair, Kenny Jacobs, powiedział, że linia lotnicza żałuje „niepotrzebnego strajku”.

Niemieccy piloci Ryanair ogłosili w czwartek, że w piątek strajk będzie narzędziem w toczącym się sporze o płatności i warunki pracy, wpływającym na pasażerów wszystkich przelotów tanich linii lotniczych z Niemiec.

400 pilotów Ryanair, odejdzie z pracy przez 24 godziny od 03:01 (01:01 GMT) w piątek, wpływając na wszystkie loty wychodzące linii lotniczych.

 

Akcja będzie toczyć się równolegle ze strajkami w Szwecji, Irlandii i Belgii.

Drugie co do wielkości linie lotnicze w Europie zmagają się z niepokojami związanymi z personelem, odkąd po raz pierwszy uznały związki zawodowe w grudniu 2017 r.

Związki zawodowe twierdzą jednak, że ich apele o lepsze płace i sprawiedliwsze nic nie dały, a mimo miesięcy negocjacji nie osiągnięto żadnego postępu. Dwa tygodnie temu członkowie Vereinigung Cockpit głosowali przez 96 procent za podobną akcję strajkową wśród pilotów stacjonujących w Niemczech.

„Pasażerowie, których loty Ryanair zostały odwołane, mogą dochodzić odszkodowania w wysokości do 600 EUR na osobę, pod warunkiem że lot zostanie odwołany w ciągu 14 dni od jego planowanego wylotu” – powiedziała Laura Kauczynski, ekspert w dziedzinie praw pasażerów . „To samo dotyczy pasażerów, których loty są opóźnione o więcej niż trzy godziny.”

Konrad W

 

9 sierpnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*