Rumuński kierowca tira zgwałcił i zamordował biegaczkę pod Fryburgiem

Rumuński kierowca tira zgwałcił i zamordował biegaczkę pod Fryburgiem

 

Kierowca ciężarówki przyznał się do zamordowania biegaczki pod Fryburgiem

Oskarżony, 40-letni obywatel Rumunii Catalin C., został oskarżony o gwałt i morderstwo w związku ze śmiercią 27-letniej Niemki, która wybrała się na popołudniowy jogging.

Podejrzany poinformował sąd w południowo-zachodniej części Fryburga, że ​​zaatakował kobietę butelką i że był „zszokowany” własnym zachowaniem.Zaprzeczył, że jego motyw był seksualny, jak twierdzi oskarżenie.

Prokuratorzy twierdzą, że Catalin C. zgwałcił młodą kobietę, a następnie śmiertelnie pobił ją żelaznym prętem. Znalezienie jej ciała w lasach pod Fryburgiem zajęło dużo czasu i wymagało uruchomienia operacji poszukiwawczej.

Catalin C. został aresztowany  a od tego czasu śledczy stwierdzili, że dowody kryminalistyczne wiążą go z nierozwiązanym morderstwem 20-letniej francuskiej studentki przebywającej w austriackim mieście Kufstein na wymianie studenckiej w 2014 roku.Kobieta, z francuskiego miasta Lyon, została również zgwałcona, zanim została zabita.

 

Werdykt w przypadku niemieckiej joggerki spodziewany jest pod koniec grudnia.

Dopiero, gdy niemieckie orzeczenie jest ostateczne, oskarżony może zostać przekazany władzom austriackim w celu potencjalnego rozstrzygnięcia tam postępowania sądowego-rzecznik sądu we Fryburgu powiedział agencji prasowej DPA.

Katarzyna Cz

24 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*