Rodzą się dzieci z deformacjami w szpitalu w Gelsenkirchen koło Dortmundu.

Rodzą się dzieci z deformacjami w szpitalu w Gelsenkirchen koło Dortmundu

 

Co najmniej troje dzieci w Niemczech urodziło się ze zdeformowanymi rękami, co wywołało śledztwo.

Troje dzieci urodziło się z nierozwiniętymi dłońmi i palcami dłoni od czerwca do września 2019 roku w szpitalu St. Mary’s w Gelsenkirchen koło Dortmundu.

„Przez wiele lat nie widzieliśmy żadnych deformacji tego dziecka” – oświadczył szpital.

Uważamy jednak, że krótki okres, w którym widzimy teraz te trzy przypadki, jest uderzający ”.

Szpital zauważył, że nie ma „podobieństw etnicznych, kulturowych lub społecznych” między trzema rodzinami, ale wszystkie żyły w tej samej miejscowości.

St Mary zasugerowała również, że takie upośledzenie mogło być spowodowane przez pępowinę lub włókna worka owodniowego, które stają się kończyną, przy czym ta ostatnia jest znana jako zespół pierścienia zwężającego.

NIestety Sonja Ligget-Igelmund, położna, która jako pierwsza ujawniła przypadki po usłyszeniu o nich na internetowych forach położniczych, powiedziała Süddeutsche Zeitung, że ma co najmniej 30 innych możliwych przypadków deformacji u dzieci urodzonych w tym roku.

W regionie Gelsenkirchen, Gelsenkirchen, Niemcy otrzymały już raporty „bardzo poważnie” i zamierza skontaktować się ze wszystkimi ośrodkami medycznymi w regionie .

Niemcy nie mają rejestru wykrywającego wady wrodzone lub poronienia, co utrudnia władzom ustalenie jakiegokolwiek przeciwnego wzoru.

Sprawa jest poważna i mogła przyjść  z Francji. W październiku 2018 r. Francuski departament zdrowia Santé Publique France stwierdził, że w trzech regionach wiejskich urodziło się od trzech do ośmiu dzieci bez rąk i ramion.

Przyczyny takich upośledzeń pozostają tajemnicze, ale zostały powiązane z genetyką, stosowaniem niektórych leków i narażeniem na niektóre zanieczyszczenia i chemikalia.

Sprawy w Gelsenkirchen  bardzo przypominają skandal talidomidowy, że sześć tygodni temu wstrząsnął Niemcami Zachodnimi. Lek był stosowany w leczeniu porannych mdłości we wczesnej ciąży, ale spowodował nieznaną liczbę poronień i wad wrodzonych u ponad 10 000 dzieci.

poniżej zdjęcie szpitala

Konrad W

 

29 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*