Robert K strzelał do Policji w Dreznie. Podejrzany o morderstwo

Robert K strzelał do Policji w Dreznie. Podejrzany o morderstwo

 

W pobliżu Drezna doszło do wymiany ognia między policją a podejrzanym o morderstwo.

Niemiecka policja powiedziała w poniedziałek, że są „bliscy” złapania podejrzanego mordercy, który zaszył się w opuszczonych koszarach wojskowych pod Dreznem.

Uważa się, że Robert K., 33 lata, śmiertelnie pchnął nożem swoją 75-letnią sąsiadkę w sobotę w mieście we wschodnich Niemczech i od tego czasu jest ścigany.

Około 200 policjantów z Saksonii zostało wezwanych do wzięcia udziału w oblężeniu lasów w pobliżu wsi Künigsbruck, w której mieszkają rodzice podejrzanego. Przeszukanie ich mieszkania nie dało żadnych dowodów – podały władze.

Policja stanowa napisała na Twitterze, że nastąpiła wymiana ognia z podejrzanym, strzelcem hobbistycznym. Jeden oficer został lekko ranny w ramię, pies policyjny również został ranny. Ich najnowszą aktualizacją było stwierdzenie, że próby nawiązania kontaktu z człowiekiem za pomocą głośnika pozostały bez odpowiedzi.

 

Według lokalnych wiadomości, policja w drezdeńskim okręgu Kaditz została wezwana przez sąsiadów w czwartek po tym, jak usłyszeli hałas i krzyki przypisywane podejrzanemu. Policja znalazła mężczyznę bardzo odurzonego i skonfiskowała kilka sztuk broni, które znaleźli w jego domu. Z powodu agresywnego zachowania spędził piątek w więzieniu w Dreźnie.

W sobotę jego starsza sąsiadka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Policja nie podała jeszcze żadnego możliwego motywu.

Policjanci ostrzegli mieszkańców, aby trzymali się z dala od lasu w pobliżu Künigsbrück i powiedzieli, że Roberta K. należy uznać za bardzo niebezpiecznego.

Katarzyna W

 

15 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Kolonii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*